rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


 PRODUKCJA I POMPY

Roczna produkcja ponad 16 milionów sztuk pomp plasuje Grundfos na liście światowych liderów produkujących pompy. Pompy obiegowe do c.w.u. i c.o., pompy do klimatyzacji oraz pompy odśrodkowe do zastosowań przemysłowych, zaopatrzenia w wodę, oczyszczania ścieków i dozowania to główne kategorie produktów w naszej ofercie. Obecnie, Grundfos jest największym na świecie producentem pomp obiegowych, posiadającym ok. 50% rynku światowego.


Ponadto, Grundfos produkuje znormalizowane i głębinowe silniki, jak również najnowocześniejszą elektronikę do monitoringu i sterowania pomp. Dodatkowe urządzenia produkowane są w oddziałach BioBooster i Lifelink, i stanowią część nowej działalności firmy. Grundfos wprowadził również nową technologię - Blueflux, która zapewnia, że urządzenia znakowane tym symbolem należą do absolutnie najlepszych na rynku.


Siedziba firmy grundfos

 

GRUNDFOS W DANII

Główna siedziba koncernu Grundfos (Grundfos DK – spółka handlowa, Grundfos A/S – zakład produkcyjny i Grundfos Holding A/S) zlokalizowana jest w niewielkiej miejscowości Bjerringbro, w której w 1945 roku założono firmę. Ponadto Grundfos posiada zakłady w Aalestrup, Årslev, Brøndby i Farum.
 

 

GRUNDFOS NA ŚWIECIE

Grupa Grundfos jest reprezentowana przez ponad 80 spółek handlowych w przeszło 55 krajach. Co więcej produkty Grundfos są sprzedawane w wielu krajach przez lokalnych dystrybutorów.
 

 

STRUKTURA WŁASNOŚCI

Fundacja im. Poul Due Jensena została założona w 1975 roku, jako niezależna instytucja. Dzisiaj, Fundacja im. Poul Due Jensena posiada 86,7% udziałów, pracownicy 2,0% a w posiadaniu rodziny założyciela pozostaje 11,3% udziałów Grundfos Holding A/S.


Celem Fundacji jest konsolidacja i poszerzanie zasobów ekonomicznych dla dalszego rozwoju Grupy Grundfos. Kapitał i zyski Fundacji są wykorzystywane wyłącznie w celach statutowych Fundacji, a zyski są reinwestowane w spółki Grupy Grundfos.
 

 

WYZWANIA NA PRZYSZŁOŚĆ

Grundfos w swoim dorobku szczyci się ponad 60 latami ciągłego wzrostu. Pragniemy kontynuować ten rozwój i dlatego dążymy do osiągnięcia jeszcze większego zwiększenia udziałów by stać się jednym z największych partnerów w krajach takich jak Rosja, Indie i Brazylia, natomiast Chiny uważamy za nasz drugi rodzimy rynek. Stoimy w obliczu wielkich wyzwań i dlatego stworzyliśmy Plan Innowacji, skupiając się na zrównoważonym rozwoju, pozytywnej relacji z otaczającym światem i przełomowych technologiach.