rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Trineo Move- aplikacja pracująca w systemie Android

Opublikowano: 30.04.2015
image

Trineo Move jest aplikacją pracującą w systemie Android, która po zainstalowaniu jej na smartfonie przekształca go we w pełni funkcjonalny, antywłamaniowy system alarmowy. Trineo Move wykorzystuje bogate wyposażenie współczesnych smartfonów oraz ich dużą moc obliczeniową aby zapewnić użytkownikowi bogatą fukncjonalność i niespotykaną łatwość w codziennym używaniu systemu.


Telefon wraz zainstalowaną w nim aplikacją montuje się w chronionych pomieszczeniach, wraz z co najmniej jedną czujką ruchu Trineo Move, w taki sposób, aby pola widzenia czujki i obiektywu kamery wbudowanej w telefon pokrywały nadzorowany obszar. Wejście osoby niepowołanej do chronionego pomieszczenia zostaje wykryte przez czujkę Trineo Move, która przesyłając sygnał do smartfona uruchamia natychmiastowe wykonanie zdjęć i wysłanie ich do serwera e-mail w celu zabezpieczenia ich jako dowody i umożliwienia użytkownikowi wizualnej weryfikacji alarmu.


Minimalne wymagania w stosunku do telefonu stawiane przez aplikację Trineo Move to:

 •     System operacyjny Android 4.3 lub nowszy
 •     Standard radiowy Bluetooth 4.0. Używany do komunikacji z czujkami Trineo Move
 •     Wbudowany aparat fotograficzny. Służy do wykonywania zdjęć z chronionego obiektu, konfiguracji systemu za pomocą kodów QR oraz uzbrajania i rozbrajania systemu.

Dodatkowo, funkcjonalność rozszerzą:
 •     Wbudowany czytnik NFC. Używany do uzbrajania i rozbrajania systemu za pomocą breloków i kart zbliżeniowych
 •     Autofocus aparatu. Poprawiający ostrość wykonanych zdjęć.
 •     Lampa błyskowa aparatu. Umożliwiająca doświetlenie zdjęć w warunkach słabego oświetlenia

Trineo Move zostało przetestowane na pewnej liczbie modeli smartfonów obecnie sprzedawanych na polskim rynku. Nie jest jednak możliwe przetestowanie jej na wszystkich modelach telefonów spełniających powyższe wymagania produkowanych obecnie lub w przeszłości. W wypadku stwierdzenia nieprawidłowego działania aplikacji na Państwa smartfonie postaramy się pomóc.


Przetwarzanie danych, wykonywanie zdjęć osobom wchodzącym do chronionego obiektu, podejmowanie decyzji o wzbudzeniu alarmu oraz powiadamianie użytkowników o alarmie jest rolą aplikacji Trineo Move. Podejmuje ona te działania na podstawie informacji otrzymywanych od detektorów ruchu Trineo Move. Wśród tych informacji znajdują się:
 •     informacja o wykryciu ruchu
 •     informacja o otwarciu obudowy czujki
 •     informacja o temperaturze otoczenia mierzonej przez czujkę
 •     informacja o stanie baterii czujki


Po zainstalowaniu aplikacji, wymagana jest konfiguracja polegająca na powiązaniu jej z co najmniej jedną czujką Trineo Move, zaprogramowaniu co najmniej jednego użytkownika oraz zdefiniowaniu numerów telefonów i adresów e-mail które będą używane do powiadamiania o zdarzeniach alarmowych. Szczegółowa instrukcja jak tego dokonać znajduje się w instrukcji obsługi dołączonej do czujki Trineo Move.  


Gdy system jest już skonfigurowany, co jest czynnością jednorazową, jego instalacja w chronionym pomieszczeniu jest bardzo szybka i prosta. Zestawy sprzedawane w naszym sklepie internetowym zawierają jeden z dwóch rodzajów mocowania dla smartfona oraz specjalne rzepy samoprzylepne używane do mocowania czujek Trineo Move do ścian lub mebli. Wszystkie metody mocowania polecane przez nas nie niszczą powierzchni oraz są łatwo demontowalne, co jest istotne dla tej grupy naszych klientów która używa Trineo Move do zabezpieczania wartościowych przedmiotów które zabierają ze sobą w podróż.


Uzbrajanie systemu (przed wyjściem) i jego rozbrajanie (po powrocie) jest bardzo proste i nie wymaga od użytkownika pamiętania kodu PIN (aczkolwiek użycie kodu PIN jest również możliwe). W typowym systemie użytkownicy posługują się brelokami lub kartami zbliżeniowymi NFC albo, w przypadku telefonów niewyposażonych w czytnik NFC - kartami kodowymi QR. Zarówno breloki jak karty QR znajdują się w zestawach oferowanych w naszym sklepie internetowym.
 KONTAKT

Trineo

Katalog Firm

 • Trineo

  Trineo jest spółką technologiczną specjalizującą się w zastosowaniu no…
 • Bramix

  Firma oferuje usługi w zakresie:  Montażu automatyki do bram prze…
 • Electronicsbox

  Firma specjalizuje się w szeroko rozumianej elektronicznej ochronie mienia i…

Artykuły
dodaj+ «»

Forum