rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kamery termowizyjne do detekcji gazów FLIR seria GF

Opublikowano: 23.12.2015
image

Skanowanie wielkich obszarów w celu szybkiego wykrycia wycieków gazów legło u podstaw stworzenia nowych kamer termowizyjnych. Należą do nich:

 • GF320 - kamera termowizyjna optymalizowana do detekcji gazów węglowodorowych jak np. metan, LPG 
 • GF306 - kamera termowizyjna do detekcji bardzo agresywnego i szkodliwego gazu SF6, stosowanego np. w elektroenergetyce oraz amoniaku. 
 • GasFindIR CO - kamera termowizyjna potrafiąca wykrywać wycieki CO. 

Do rodziny termowizyjnych kamer "gazowych", z uwagi na podobną konstrukcję zaliczono również GF309, kamerę termowizyjną, która pozwala obserwować wnętrze pieców opalanych gazem, kotłów opalanych węglem oraz innych urządzeń podobnego typu.

Niezwykłe zdolności obesrwacji i analizy.

Wszystkie te urządzenia pozwalają na skanowanie tysięcy punktów instalacji w trakcie jednej zmiany, pod pełnym obciążeniem, z pewnej odległości, co zwiększa efektywność pracy służb utrzymania ruchu i/lub bhp oraz samo bezpieczeństwo, a z drugiej zmniejsza koszty eksploatacji i czas potrzebny na dotarcie do gwałtownych, niespodziewanych wycieków.

Kamery termowizyjne GF (306, 309, 320) oferują również pełną analizę temperaturową, co pozwala na wykorzystanie tych urządzeń w normalnej diagnostyce urządzeń energetycznych, elektrycznych, mechanicznych czy izolacji. Pełna cyfrowa rejestracja w paśmie podczerwieni i widzialnym wspomagana komentarzem głosowym i tekstowym pozwalają na diagnostykę, archiwizację i raportowania stanu technicznego badanych urządzeń w zakresach:

 • GF306: -40°C do +500°C
 • GF309: -40°C do +1500°C
 • GF320: -40°C do +350°C


Połączenie optycznej metody detekcji z normalnymi funkcjami pomiarowymi kamery termowizyjnej jest idealnym rozwiązaniem dla przemysłu petrochemicznego, chemicznego oraz gazowego.KONTAKT

Flir

Katalog Firm

 • TERMOCENT

  Nasza firma realizuje zlecenia na terenie całego kraju, głównie w miej…
 • Oszczędny Dom

    WIELKIE PROJEKTY wyjątkowych w Polsce domów i rezydencji n…
 • Termocert

  Firma TERMOCERT od prawie 10-ciu lat wykonuje profesjonalne badania termowizy…

Artykuły
dodaj+ «»