rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Sokółka: Okna Skandynawskie Drewniano-Aluminiowe COMBI ALU+

Opublikowano: 10.11.2015
image

Informacje podstawowe i wyposażenie

Okna skandynawskie COMBI ALU+ od typowych okien europejskich odróżnia otwieranie okna na zewnątrz. Takie rozwiązanie konstrukcyjne znacznie poprawia funkcjonalność okien. Przede wszystkim jest wynikiem dostosowania się do wymogów surowego skandynawskiego klimatu, gdzie okna narażone są na podmuchy porywistego wiatru. Rozwiązanie to wykorzystuje siłę wiatru do mocniejszego docisku skrzydła do ościeżnicy, co zwiększa szczelność okna. Konstrukcja okien skandynawskich to również znakomite rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń, pozwalające na swobodne otwieranie i dowolne zagospodarowanie przestrzeni wokół okna bez konieczności odsłaniania firanek czy przesuwaniem przedmiotów na parapecie przed otworzeniem okna.

Okna linii COMBI ALU+ wyposażone są w energooszczędny pakiet 3-szybowy ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi Uw=1,02 W/m2K

Najlepszy materiał i nowoczesna konstrukcja

Drewno, z którego produkowane są okna – poddawane jest bardzo dokładnej selekcji. Tarcica stosowana do produkcji okien jest starannie suszona. Usuwane są wszelkie wady anatomiczne drewna – takie jak sęki, zawoje czy skręt włókien. Do produkcji okien używamy drewna sosnowego.

Standardowe wyposażenie okien obejmuje klamki oraz okapnik aluminiowy. W zależności od wybranej wersji, można zastosować dwa rodzaje okuć:

  • wersja nożycowa, sposób otwierania: odchylne, uchylne, rozwierane, obrotowe w pionie i w poziomie do 180°
  • wersja zawiasowa, sposób otwierania: rozwierane, odchylne


Okna COMBI ALU+ wyposażone są w mechanizmy zapobiegające możliwości nagłego niekontrolowanego otwarcia oraz funkcje pozwalające na obrócenie skrzydła okiennego, a co za tym idzie czyszczenie zewnętrznej powierzchni okna od wewnątrz. Mycie okna staje się przyjemnością.

Drewniano-aluminiowe okna COMBI ALU+ to idealna propozycja dla osób ceniących elegancję, prostotę i ponadczasowy styl połączony z wysoką jakością i funkcjonalnością.

Gwarancja

  • 5 lat - montaż przez autoryzowane ekipy montażowe
  • 3 lata - montaż przez ekipy nieposiadające autoryzacji