rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe Devi

image


Budując dom warto pomyśleć o rozwiązaniach, które w przyszłości skutecznie zapobiegną gromadzeniu się śniegu i lodu na nachylonych podjazdach oraz uszkodzeniom konstrukcji dachowej i fasad budynków poprzez zapewnienie drożności rynien.

Mimo, że ostatnie zimy nie były tak srogie jak jeszcze kilka lat temu, więc z pozoru może się wydawać, że zagrożenia spowodowane przez zalegający śnieg i oblodzenie nie są tak poważne. Niestety doświadczenia ostatnich lat pokazały, że zmienność i nieprzewidywalność warunków pogodowych stanowi kolejne niebezpieczeństwo.

 

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe dachu, rynien i rur spustowych
 

Gdy słońce topi śnieg lub gdy ciepło przenika z wnętrza budynku woda ze stopionego śniegu spływa w dół i zamarza przy krawędzi dachu, przez co tworzą się sople i nawisy śnieżne. Podczas odwilży mogą się one oderwać, co często prowadzi do zniszczenia lub oberwania rynien i stwarza poważne zagrożenie dla ludzi i pojazdów. Co więcej, woda często nie może odpowiednio spłynąć w dół i wybiera inną drogę, co powoduje zalanie poddasza lub elewacji budynku.

Aby roztopić śnieg i lód a później odprowadzić wodę z dachu z okolic wlotu do rur spustowych, rynien i koszy dachowych stosujemy kabel grzejny DEVIsafe . Na obniżenie kosztów działania instalacji zdecydowanie wpłynie zainstalowany w skrzynce rozdzielczej termostat DEVIreg 850 z czujnikiem rynnowym temperatury i wilgoci umieszczony w pobliżu otworu do rury spustowej. Nie musimy obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie przeciwoblodzeniowe, ponieważ zastosowana automatyka jest bardzo dokładna, włącza system tylko wówczas, gdy zaistnieje taka potrzeba, gdy wystąpi zamarzający opad, a następnie automatycznie go wyłącza.

Określając moc danej inwestycji należy ustalić lokalizację instalacji, sposób jej wykonania oraz oczekiwania klienta. Dla typowych warunków zimowych w Polsce zazwyczaj przyjmujemy moc grzewczą 300W/m2 dot. powierzchni dachowych a rynny i rury spustowe 40W/mb.

Przed montażem DEVIsafe rury spustowe oczyszczamy z zanieczyszczeń np. liści wówczas będziemy mieć pewność prawidłowego działania ogrzewania oraz zabezpieczenie przed ewentualnym przegrzaniem i uszkodzeniem kabla. Kable w rurach spustowych instalowane są za pomocą specjalnych uchwytów do łańcucha. Taki sposób montażu gwarantuje prawidłowe umiejscowienie kabla w ogrzewanych elementach.

Po zainstalowaniu systemu grzewczego należy wykonać pomiar rezystancji żyły grzejnej oraz izolacji kabla grzejnego. Pomiar stanowi niezbędną część dokumentacji powykonawczej. Przygotowanie zasilania instalacji przeciwoblodzeniowej musi być wykonane w trakcie montażu dachu.

Po wykonaniu montażu systemu grzewczego należy wykonać dokumentację powykonawczą w postaci rysunku lub wykonania zdjęć. Pomoże to w przyszłości w serwisowaniu i obsłudze eksploatacyjnej systemu przeciwoblodzeniowego.
 

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe podjazdu
 

Dzięki zainstalowanej macie grzejnej DEVIsnow na podjeździe i chodniku zapobiegamy odkładaniu się śniegu i powstawaniu lodu na nawierzchni. Dla obniżenia kosztów zużycia kosztów energii elektrycznej podłączamy termostat DEVIreg 850 z czujnikiem gruntowym temperatury i wilgoci.

Przed montażem maty należy przygotować podłoże. Teren, na którym układa się instalację przeciwoblodzeniową musi być całkowicie płaski i wolny od kamieni i innych ostrych przedmiotów. Wszystkie zagłębienia muszą być dokładnie wypełnione i wyrównane.

Po zainstalowaniu systemu przeciwoblodzeniowego należy wykonać pomiary rezystancji żyły grzejnej oraz rezystancji izolacji kabla grzejnego. Pomiary stanowią niezbędną część dokumentacji powykonawczej.

 


kliknij, żeby powiększyć obrazek

 Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.