rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021

image

 Obowiązujące od 1 stycznia br. nowe Warunki Techniczne sprawiają zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych.

 
Jednak zmiany te nie wpłyną na metody wykonawcze. W dalszym ciągu jedną z najpopularniejszych sposobów izolacji ścian zewnętrznych pozostanie tzw. metoda lekka mokra, do której rekomendowane są zestawy wyrobów ISOVER-Weber, wchodzące wraz z Fasoterm 35 w skład systemu ociepleń weber.therm WM.


Dlaczego izolujemy metodą ETICS?
Z całą pewnością metoda lekka mokra to najbardziej dostępny, biorąc pod uwagę doświadczenie ekip wykonawczych, sposób montażu oraz możliwych do użycia komponentów. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku systemów ETICS parametry użytkowe fasady są uzyskiwane z jednej strony dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości chemii budowlanej i siatek zbrojących, a z drugiej dzięki jakości materiału izolacyjnego, którego mechanika odgrywa kluczową rolę. Uzyskany dzięki zastosowaniu tego systemu efekt – komfort termiczny, akustyczny i dobrej jakości powietrze – będzie miał długofalowe przełożenie na jakość życia mieszkańców i budżet domowy.


Nie tylko wełna – ważny jest zestaw
W pobliżu ścian zewnętrznych i okien powstają bardzo duże straty energii. Niestety często inwestorzy nie są świadomi lub bagatelizują fakt, że bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie produktów do siebie. Wszystkie elementy systemu ETICS – od kleju przez materiał izolacyjny po tynk – powinny ze sobą współgrać. Taką gwarancję uzyskamy, dzięki zastosowaniu odpowiednich zestawów wyrobów oraz współpracy z doświadczonym fachowcem. Przykładem polecanego zestawu jest rozwiązanie ISOVER i WEBER, gdzie wełna w płytach Fasoterm 35 doskonale łączy się z całą gamą produktów WEBER wchodzących w skład systemu weber.therm WM. Kompatybilna oferta zawierająca różnego rodzaju tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić fasady domów zarówno użytkowanych, jak i nowych.Elewacja lekka mokra z zestawem ISOVER ETICS
Co istotne, w płycie z wełny mineralnej Fasoterm 35 połączono bardzo dobrą, niską lambdę (λ= 0,035 W/mK) z doskonałymi wskaźnikami mechanicznymi. Najlepsze dostępne parametry cieplne pomagają ograniczyć wymaganą grubość izolacji. W zależności od materiału, z jakiego zbudowana jest ściana zewnętrzna, już 15 cm wełny Fasoterm 35 pozwoli spełnić warunki techniczne w zakresie współczynnika przenikania ciepła obowiązujące od 2021 roku. Co więcej, ISOVER Fasoterm 35 posiada dokładność wymiarową T5, dzięki czemu instalowane płyty wełny mineralnej bardzo dobrze się licują, tworząc płaską powierzchnię ściany, co jest istotne dla wykonawcy w prawidłowym i szybkim wykonaniu systemu ociepleń ETICS.


Oferowane zestawy produktów do ociepleń metodą lekką mokrą:
 
 •  wełna mineralna: płyty ISOVER Fasoterm 35,
 •  klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W,
 •  siatka weber PH913,
 •  grunt weber.prim compact.

Do wyboru:
 •  tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance,
 •  tynk silikonowy weber.pas premium,
 • tynk mineralny weber TM314 malowany farbą silikonową weber FZ391.

Lub
 •  wełna mineralna: płyty ISOVER Fasoterm 35,
 •  klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W,
 •  siatka weber PH913,
 •  grunt weber PG221.

Do wyboru:
 •  tynk silikonowy weber TD341,
 •  tynk silikatowo-silikonowy weber TD336,
 •  tynk silikatowy weber TD331.

Zestawy do wykonania elewacji ETICS różnią się płynem gruntującym i tynkami. Tylko zastosowanie dopasowanych do siebie produktów pozwala uzyskać przedstawione wyżej parametry.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice