![]() Finansowanie |
![]() Projekty |
![]() Fundamenty |
![]() Stropy |
![]() Ściany |
![]() Przegrody |
![]() Dachy |
![]() Okna |
![]() Drzwi |
![]() Podłogi |
![]() Schody |
![]() Izolacje |
![]() Instalacje |
![]() Wyposażenie |
![]() Bramy |
![]() Ogrodzenia |
![]() Tarasy |
![]() Ogrody |
Nowość ISOVER i WEBER: system ocieplenia elewacji ETICS
Najpowszechniej stosowanym sposobem na ocieplenie elewacji polskich budynków jest metoda lekka mokra, czyli ETICS, znana też jako BSO. Inżynierowie ISOVER i WEBER opracowali wspólne rozwiązanie w tym zakresie, zapewniające walory cieplne na poziomie obowiązujących Warunków Technicznych 2021, a na tle innych dostępnych na rynku systemów wyróżniające się bezpieczeństwem pożarowym, trwałością, właściwościami mechanicznymi i dbałością o estetykę.
Dlaczego ocieplamy metodą ETICS?
Metoda ETICS znana dawniej w Polsce jako lekka mokra stosowana jest od dziesiątków lat bez istotnych zmian w sztuce budowlanej – dlatego jest dobrze znana szerokiemu gronu fachowców, wiele ekip wykonawczych ma w niej doświadczenie. Powszechnie dostępne są materiały izolacyjne do ETICS oraz akcesoria montażowe, metoda nie wymaga też żadnych wyrafinowanych narzędzi. Efektywność i trwałość ocieplenia ETICS zależna jest w równej mierze od odpowiedniej chemii budowlanej i siatek zbrojących, jak i od materiału izolacyjnego, którego mechanika i dokładność wymiarowa odgrywa kluczową rolę. Efektem właściwego połączenia elementów są oszczędności w kosztach ogrzewania, a także komfort termiczny, akustyczny i dobrej jakości powietrze w budynku.
Dlaczego do ocieplenia elewacji wybieramy wełnę?
Na rynku materiałów budowlanych jest spory wybór materiałów ociepleniowych. W większości mają porównywalne walory termiczne, ale znacząco różnią się znacznie pod względem innych parametrów, głównie chodzi tu o palność, która ma przełożenie na bezpieczeństwo pożarowe. Fasoterm 35, czyli wełna stanowiąca bazę systemu ISOVER i WEBER, to produkt niepalny, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowników podczas wystąpienia pożaru i hamuje jego rozprzestrzenianie się, zmniejszając straty materialne. Dodatkowym atutem wełny jest paroprzepuszczalność - umożliwia przenikanie pary wodnej i zmniejsza ryzyko zawilgocenia ścian od wewnątrz, zwłaszcza w budynkach o mało efektywnej wentylacji. Ponadto wełna w przeciwieństwie do innych materiałów znakomicie tłumi hałas, co ma znaczenie dla komfortu zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurach, hotelach czy placówkach handlowych.
Siła elementów - przewaga całości
Wybór celowo dobranego i zweryfikowanego przez inżynierów systemu ETICS – materiału izolacyjnego i chemii wraz z siatkami i akcesoriami - to gwarancja, że jego elementy będą kompatybilne i skutecznie wykonają swoje zadanie, jakim jest utrzymanie ciepła w środku budynku. Rekomendowanym rozwiązaniem jest system ISOVER i WEBER, obejmujący wełnę w płytach Fasoterm 35 oraz dobrane do niej produkty WEBER wchodzące w skład systemu weber.therm WM. Gama zawierająca różnego rodzaju tynki i farby elewacyjne pozwala ocieplić zarówno budynki nowe, jak i poddawane renowacji.

Elewacja lekka mokra w wydaniu ISOVER i WEBER
Zastosowanie systemu ETICS ISOVER i WEBER to gwarancja niepalności fasady (klasa A1 dla wełny), doskonałej izolacji cieplnej λD= 0,035 W/(m*K), mającej wpływ na komfort użytkowania budynku i realnie obniża koszty jego ogrzewania oraz tworzy właściwy mikroklimat, dzięki niskiemu współczynnikowi oporu dyfuzyjnego pary wodnej. Ponadto parametry systemu pozwalają na osiągnięcie zgodnej z Warunkami Technicznymi 2021 efektywności izolacji (U) przy zastosowaniu cieńszej warstwy materiału. W zależności od materiału, z jakiego zbudowana jest ściana zewnętrzna, już 15 cm wełny Fasoterm 35 pozwoli spełnić warunki techniczne w zakresie współczynnika przenikania ciepła obowiązujące od 2021 roku. Dokładność wymiarowa T5 powoduje, że mocowane płyty dobrze się licują i tworzą płaską powierzchnię, co upraszcza etap przygotowania warstwy zbrojonej. Jest to istotne dla wykonawcy w prawidłowym i szybkim wykonaniu systemu ociepleń ETICS. System składa się również z chemii budowlanej oraz tynków marki Weber.

Warianty systemu ISOVER i WEBER do ociepleń metodą lekką mokrą:
Zestaw 1:
- Wełna: ISOVER Fasoterm 35
- Klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W;
- Siatka weber PH913
- Grunt weber.prim compact
Do wyboru:
- Tynk hydrofilowy weber.pas topdry AquaBalance
- Tynk silikonowy weber.pas premium
- Tynk mineralny weber TM314 malowany farbą silikonową weber FZ391
Zestaw 2:
- Wełna: ISOVER Fasoterm 35
- Klej do mocowania wełny i do siatki weberbase UNI W;
- Siatka weber PH913
- Grunt weber PG221
- Tynk silikonowy weber TD341
Zestaw 3:
- Wełna: ISOVER Fasoterm 35
- klej do mocowania wełny weberbase UNI W,
- klej do siatki weber KS123
- siatka weber PH913,
- grunt weber.prim compact.
- silikonowy tynk modelarski weber.pas modelino C (imitacja betonu architektonicznego, imitacja muru z cegły, wykończenie na gładko)
-
Promocja w firmie Hörmann- Drzwi, bramy, napędy na miarę potrzeb i upodobań
Marzysz o zmianach na wiosnę? Chcesz odnowić dom lub zakończyć jego budowę? Szukasz komfortowej, niezawodnej, trwałej bramy garażowej i drzwi, które dopasujesz idealnie do swoich potrzeb? Jeszcze do końca maja firma Hörmann oferuje wiele...
- Joniec: Promocja na kostkę łupaną
- FCOM: Ekstra rabat na piątki w piątki
- Liga Graczy 2022. Bonus już na starcie
- FCOM: Rabat za opinię o farbie termoizolacyjnej
-
Realizacja Systemu Rynny Ukrytej KROP – domy energooszczędne
Jak budować Eko? Czym wyróżniają się domy energooszczędne oraz jaki system rynnowy najlepiej oddaje charakter nowoczesnej architektury? O tym i o wielu innych aspektach współczesnego budownictwa, rozmawialiśmy z właścicielem firmy zajmującej się...
- Okna SILENCE. Nowy produkt naszej firmy
- Wilo-Yonos PICO nowy wymiar komfortu domowych pomp obiegowych
- PORADNIK: Jak zrobić łazienkę w piwnicy niezależnie od kanalizacji? Wilo-HiSewlift & HiDrainlift
- MS więcej niż OKNA: OKNO MSline+ (odc. 1)
Copyright © 2005-2022 pasywny-budynek.pl
projekt strony www i CMS: Go3.pl © 2011