rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Joniec: Po ile ten płot?

image

Wyobraźmy sobie sytuację: szukamy wymarzonego ogrodzenia przeglądając strony internetowe. Nagle widzimy ogrodzenie idealnie pasujące do naszego domu. Co robimy? Zapisujemy lub drukujemy zdjęcie i z pytaniem „ile kosztuje takie ogrodzenie” przychodzimy do: producenta bloczków ogrodzeniowych, do firmy, która handluje materiałami budowlanymi, do pracownika marketu budowlanego.


 

Co można odpowiedzieć na pytanie o cenę ogrodzenia?
Najwłaściwszą odpowiedzią na tak zadane pytanie jest: to zależy. Aby móc wycenić koszt bloczków betonowych na ogrodzenie – potrzebnych jest kilka podstawowych danych: nazwa bloczka, kolor bloczka, długość ogrodzenia, wysokość słupków, szerokość słupków, wysokość podmurówki, odległość między słupkami, szerokość bramy wjazdowej, szerokość furtki, planowane wnęki (np. na kosze śmietnikowe), kształt granicy działki, uskoki terenu. Podając sprzedawcy te parametry na pewno szybciej otrzymamy przybliżoną wycenę.

Na koszt ogrodzenia wpływ mają m.in.:
 • Projekt ogrodzenia. Im wyższe ogrodzenie, im szersze słupki, im wyższa podmurówka, tym wyższa cena za betonowe bloczki. Jeśli jednak zależy nam na intymności i ochronie posesji przed pyłem i hałasem pochodzącym z drogi, to taka inwestycja przyniesie dużo korzyści w codziennym domowym funkcjonowaniu.
 • Materiał na ogrodzenie. Ogrodzenie modułowe ROMA składa się z bloczków, których układanie jest bardzo proste. Wykonawcy lubią tego typu rozwiązania, gdyż oszczędza to czas, a więc i koszt budowy. Dodatkowym atutem bloczków ROMA jest ich idealna wysokość (PERFECT HEIGHT) uzyskana dzięki CALIBRATION TECHNOLOGY. Co to oznacza? Każdy wykonawca wie, ile czasu zajmuje szlifowanie bloczków na budowie, żeby uzyskać odpowiedni poziom każdej kolejnej warstwy ogrodzenia. System ROMA daje wykonawcom ogromny komfort pracy.

Cena ogrodzenia łupanego GORC® to koszt bloczków, z których można ułożyć przeróżne kompozycje: od klasycznych i delikatnych po bardzo masywne. Łupana powierzchnia bloczków idealnie imituje prawdziwy piaskowiec, ale paleta barw jest dużo bardziej różnorodna – pozwala dopasować kolor ogrodzenia do wybranego elementu otoczenia domu.


Rodzaj przęseł ogrodzeniowych.
Na rynku jest dziś ogromny wybór przęseł. Składy budowlane oferują rozmaitą gamę wypełnień ze stali, aluminium, drewna, itd. Ceny tych produktów są różne, w zależności od producenta i jakości wykonania. W marketach budowlanych, typu Castorama, Leroy Merlin, można znaleźć ekonomiczną wersję gotowych paneli lub siatkę. Zastanawiając się nad tym, jakie panele ogrodzeniowe wybrać, niewątpliwie trzeba rozważyć takie aspekty, jak: technologię, w której wykonano powłokę ochronną, elementy wykonane z tego samego materiału i utrzymane w tym samym stylu, walory estetyczne, stosunek ceny do jakości.

 

Kalkulator ogrodzenia
Przed wyceną możemy „pobawić” się w architekta, aby zobaczyć różne konfiguracje ogrodzenia zbudowane z wybranych wcześniej bloczków. Skorzystajmy ze strony kalkulatorogrodzenia.pl. Dzięki temu otrzymamy wizualizację, która może zmienić naszą wstępną koncepcję. Atutem programu jest możliwość modyfikacji każdego elementu ogrodzenia wg potrzeb. Każda zmiana w planowanym projekcie może powodować konieczność zamówienia innej ilości bloczków, a to na pewno wpłynie na cenę inwestycji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Joniec

E-mail: joniec@joniec.pl

WWW: www.joniec.pl

Tel: +48 18 332 53 90
Adres:
Tymbark 109
34-650 Tymbark

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus

Polecamy
dodaj+ «»