rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Buderus - ciepło jest naszym żywiołem

image

„Ciepło jest naszym żywiołem” to hasło towarzyszy marce Buderus od wielu lat i zobowiązuje do tworzenia produktów, które z punktu widzenia użytkownika mają być niezawodne, trwałe, oszczędne i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim zapewnić komfort cieplny.
Buderus oferuje różne urządzenia grzewcze z bogatym wyposażeniem, dzięki temu nie wymagają wielu prac montażowych i diagnostycznych. Łatwa instalacja pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie nakładów finansowych. Dotyczy to również gruntowych pomp ciepła. Bardzo szeroki asortyment urządzeń, od 6 do 60 kW mocy grzewczej, pozwala zaspokoić nawet największe wymagania dotyczące zastosowań w różnych obiektach.


Szeroki wybór
W ofercie marki Buderus można wyróżnić trzy typoszeregi urządzeń Logatherm WPS czerpiących ciepło z gruntu:

  • pompy ciepła w zakresie mocy od 6 do 11 kW ,które mają wbudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 185 litrów (symbol WPS K),
  • pompy ciepła o mocach od 6 do 17 kW, które można połączyć z wolnostojącym zasobnikiem ciepłej wody,
  • pompy ciepła dwu-sprężarkowe w zakresie mocy od 22 do 60 kW.

Wszystkie urządzenia wyposażone są w sprężarki spiralne wysokotemperaturowe, dlatego na zasilaniu systemu grzewczego można uzyskać do 65oC . Wszystkie pompy gruntowe wyposażone są zawsze w pompy obiegowe górnego i dolnego źródła, co ułatwia prace montażowe oraz eliminuje konieczność ich doboru, aby zapewnić prawidłową pracę. Urządzenia Logatherm WPS mają wbudowany zawór trójdrogowy pozwalający na pracę na c.o. i c.w.u.


Bogate wyposażenie
Oprócz wymienionych elementów, pompy ciepła Buderus są wyposażone w wiele komponentów zapewniających bezawaryjną pracę oraz dokładną regulację. W wyposażeniu standardowym pompa ciepła, w zależności od przeznaczenia, może mieć nawet kilkanaście czujników. Pozwala to na dokładną regulację, co wpływa na poprawienie wydajności urządzenia oraz większą satysfakcję klienta, który może samodzielnie dokonywać precyzyjnych regulacji. Urządzenia są w pełni okablowane, co sprawia, że prace montażowe skrócone są do minimum. Do pomp ciepła z typoszeregu Logatherm WPS 6K-11K wystarczy podłączyć zasilanie elektryczne oraz 2 czujniki (reszta czujników zainstalowana jest fabrycznie), aby dostarczać ciepło do centralnego ogrzewania oraz podgrzewać ciepłą wodę. Pompy ciepła Buderus są wyposażone w urządzenie łagodnego rozruchu tzn. „miękki start”. Jest ono szczególnie przydatne wówczas, gdy sieć elektryczna, do której podłączony jest budynek jest w nie najlepszym stanie. Zapobiega ono spadkom napięcia w sieci elektrycznej w czasie startu sprężarki . W wyposażeniu pomp ciepła jest również zabezpieczenie przed nieprawidłową kolejnością oraz zanikiem faz. Chroni to urządzenie przed awarią a dla osoby montującej jest to znaczące uproszczenie prac elektrycznych. Użytkownikowi natomiast pozwala na łatwą kontrolę w przypadku problemów z zasilaniem elektrycznym.


Cechą wartą podkreślenia jest cicha praca urządzenia. W przypadku urządzeń do 17 kW osiągnięcie poziomu hałasu poniżej 40 dB, możliwe jest dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań:

  • obudowa urządzenia wytłumiona jest specjalną pianką dźwiękochłonną,
  • połączenia hydrauliczne wewnątrz urządzenia wykonane są za pomocą elastycznych połączeń zapobiegającym przenoszeniu wibracji na instalację grzewczą,
  • sprężarka ma płaszcz wytłumiający, a jej „pływające” posadowienie sprawia, że wibracje nie przenoszą się na obudowę.

Wszystkie wymienione rozwiązania sprawiają, że pompy ciepła marki Buderus są jednymi z najciszej pracujących.


Duże moce
Wśród urządzeń wartych wyróżnienia są pompy ciepła Logatherm WPS o większych mocach od 22 do 60 kW wykorzystujące energię ziemi. Wyposażone są w dwie sprężarki mogące osiągać wysokie temperatury na zasilaniu, nawet do 65oC, zachowując ciągle wysoką sprawność działania, dzięki zastosowaniu sprężarek marki Mitsubishi Electric oraz elektronicznych pomp obiegowych w największych modelach. Typoszereg Logatherm WPS 22-60 wyposażony jest w dwie pompy obiegowe górnego i dolnego źródła ciepła, zapewniając odpowiedni przepływ i odbiór ciepła z wymienników ciepła (skraplaczy).


Unikatową cechą tych pomp ciepła jest również to, że mogą jednocześnie wspomagać centralne ogrzewanie i podgrzewać ciepłą wodę użytkową w tym samym czasie, wytwarzając jednocześnie różne temperatury dla tych odbiorników. Takie rozwiązanie było możliwe, dzięki specjalnej konstrukcji wewnątrz pompy ciepła oraz automatyce sterującej. Automatyka pozwala również, przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów, na kontrolowanie 4 obiegów grzewczych oraz sterowanie chłodzeniem pasywnym. Elastyczna i wielofunkcyjna praca pomp ciepła z tego typoszeregu sprawia, że mogą znaleźć zastosowanie w każdym obiekcie.


Wiele innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w urządzeniach Buderus pozwala na zapewnienie komfortu eksploatacji oraz poprawę efektywności działania całego układu. W dążeniu do doskonałości nieustannie prowadzimy prace badawcze i już wkrótce będziemy mogli przedstawić Państwu jeszcze doskonalsze rozwiązanie techniczne.


Autor: Grzegorz Łukasik



KONTAKT

Robert Bosch