rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Panele fotowoltaiczne - cena czy jakość?

image

Czy możliwie jest znaleźć odpowiednią cenę za moduły fotowoltaiczne o wysokiej jakości? Czy producenci z Chin mają do zaoferowania wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne? Dzięki BNEF PV MODULE MAKER TIER 1 LIST, Q1 2017 będziemy mogli odpowiedzieć na to pytanie.

 

Bloomberg New Energy Finance opracował system poziomów (tiering) dla producentów modułów fotowoltaicznych na podstawie sprawozdań atrakcyjności, stworzonych na podstawie transparentnych kryteriów zastosowanych do oceny producentów modułów PV na rynku. Ta podstawowa klasyfikacja jest wykorzystywana do tworzenia rankingu wiodących światowych producentów, gdzie przy wyborze producenta i zakupie sprzętu, należy patrzeć na wskaźniki atrakcyjności finansowej. 

Panele fotowoltaiczne. Fot. Atmosfera
Panele fotowoltaiczne. Fot. Atmosfera

 


Do firmy Bloomberg New Energy Finance często zwracają się klienci w celu uzyskania listy wiodących producentów lub finansowo atrakcyjnych dla inwestorów – potocznie dostawców 1. poziomu, którym ufają duże instytucje finansowe. Taka informacja jest niezbędna do długoterminowych prognoz gospodarczych, wstępnej analizy konkurentów i innych branżowych badań.

 

Wskaźnik atrakcyjności finansowej to okazja do oceny producentów modułów PV z punktu widzenia stabilności finansowej, możliwości długoterminowych inwestycji w produkcję i ich wypłacalności. Pewność, że jutro firma nie zniknie i dostarczone przez nią gwarancje zostaną spełnione. Bloomberg New Energy Finance opiera swoje kryteria rankingu na informacjach o transakcjach dokonanych w przeszłości. Według stanu na luty 2017 r. w bazie danych jest śledzonych ponad 17 000 firm zajmujących się produkcją i sprzedażą na rynku modułów fotowoltaicznych na całym świecie. W ocenie biorą udział projekty tych producentów, którzy w ciągu ostatnich 2 lat otrzymali od sześciu różnych banków finansowanie co najmniej 6 różnych projektów o mocy od 1,5 MW każdy i które zostały pomyślnie zakończone z finansowego punktu widzenia.

Badani są tylko czołowi producenci, którzy mają własne zakłady produkcyjne i sprzedają produkty pod własnymi markami. Firmy, które nie zajmują się produkcją samodzielnie lub wytwarzają produkty pod OEM – nie trafiają na tę listę. 

Panele fotowoltaiczne. Fot. Atmosfera
Panele fotowoltaiczne. Fot. Atmosfera
 

 

Obecnie na polskim rynku PV, bez wątpienia, są moduły fotowoltaiczne od producentów 1 TIER. Popularność tego sprzętu była do tej pory ograniczona dość wysoką ceną. Jednak sytuacja się zmienia – na rynek wchodzą produkty wiodących firm, które sprawiają, że moduły są bardziej dostępne cenowo, z zastrzeżeniem zachowania wysokiej jakości i długoterminowych gwarancji. Firma Atmosfera Polska Sp. z o.o. jest jednym z dostawców wysokiej jakości modułów PV w przystępnych cenach. To międzynarodowa firma, która specjalizuje się w projektowaniu i budowie farm PV „pod klucz”, mając wiedzę i doświadczenie w branży, a oferowane rozwiązania spełniają najwyższe standardy i dają najlepszy zwrot z inwestycji. Produkty
dodaj+ «»

Katalog Firm

 • Revolt Energy

  Czołowy w Polsce producent pokryć dachowych staje się właścicielem rozwiązań…
 • Solarity Polska

  Solarity -jesteśmy wiodącym dystrybutorem i hurtownią systemów fotowol…
  Solarity Polska
 • Synteza Oze

  Synteza OZE działa w branży energetycznej od 2013 roku.   Zajmujemy…
  Synteza Oze