rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Vademecum regulatorów firmy Salus

image

Czy regulatory temperatury firmy Salus mogą sterować pompą lub innymi urządzeniami?
Regulatory te mogą sterować różnymi urządzeniami, nie tylko kotłami. Należy jednak zwrócić uwagę, aby odpowiednio dopasować przekaźnik regulatora do mocy odbiornika.

Czy regulatory firmy Salus mogą być stosowane do układów klimatyzacji?
Większość regulatorów firmy Salus ma możliwość pracy w trybie grzania i chłodzenia. Szczegóły dotyczące konkretnego modelu można znaleźć w instrukcjach obsługi.
 
Jaki regulator wybrać do sterowania ogrzewaniem podłogowym?
Do sterowania systemem ogrzewania podłogowego zaleca się regulatory wyposażone w funkcję PWM (Pulse Width Modulation). Funkcja ta uwzględnia dużą bezwładność ogrzewania podłogowego dzięki czemu odpowiednio wcześniej/później zamyka lub otwiera siłowniki, nie dopuszczając tym samym do nadmiernego przegrzania lub wychłodzenia pomieszczenia. Funkcję PWM posiadają wszystkie regulatory ogrzewania podłogowego firmy Salus serii Expert, Expert HTR oraz system sterowania ogrzewaniem iT600.
Dodatkowo wszystkie regulatory do ogrzewania podłogowego firmy Salus posiadają system VP (Valve Protection), który chroni zawory termostatyczne. Dzięki VP raz w tygodniu siłowniki są otwierane i zamykane, nawet jeśli system w danym tygodniu lub poza sezonem grzewczym nie pracuje.

Dlaczego regulator do ogrzewania podłogowego mierzy temperaturę pomieszczenia a nie podłogi?
Zadaniem regulatora jest optymalne dopasowanie komfortu cieplnego dla użytkownika, dlatego też regulator mierzy temperaturę w miejscu gdzie użytkownik faktycznie przebywa.

Jaka jest długość czasu pracy baterii w sterownikach?
Zwykle jeden komplet baterii wystarcza na ok. 2 sezony grzewcze.

Jak jest częstotliwość oraz zasięg działania bezprzewodowego systemu do sterowania ogrzewaniem?
Standardowe bezprzewodowe regulatory firmy Salus pracują na częstotliwości 868MHz zapewniającej stabilny i odporny na zakłócenia sygnał, a ich zasięg w zupełności wystarcza do działania w domu jednorodzinnym, jak również w większym obiekcie.
System iT600 pracuje w sieci ZigBee 2,4GHz. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie urządzenia napięciowe w ramach systemu iT600 są repeaterami sygnału sieci ZigBee.

Dlaczego regulator bezprzewodowy nie komunikuje się z odbiornikiem?
W przypadku gdy nadajnik nie komunikuje się z odbiornikiem, należy upewnić się że kod komunikacyjny nadajnika i odbiornika został ustawiony prawidłowo. Jeżeli odbiornik steruje kotłem nie zgodnie ze wskazaniem nadajnika, należy zmienić kod komunikacyjny na inny niż fabryczny (szczegóły w instrukcji obsługi). Może się zdarzyć, że inne urządzenie bezprzewodowe działające na tej samej częstotliwości, lub regulator sąsiada steruje naszym kotłem. Należy pamiętać aby po zmianie kodu komunikacyjnego zresetować nadajnik, oraz włączyć i wyłączyć odbiornik. Przed wysłaniem regulatora do serwisu należy także upewnić się, że w nadajniku znajdują się sprawne baterie. Częściowo wyczerpane baterie mogą wpłynąć na osłabienie sygnału.

Ile cykli wytrzymuje przekaźnik w danym regulatorze?
Większość z naszych regulatorów wyposażona jest w przekaźniki o trwałości 100.000 cykli.

Więcej informacji o produktach firmy Salus na www.salus-controls.plKONTAKT

Salus Controls

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum