rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Technologia solarna

image

Technologie solarne umożliwiają pozyskiwanie darmowej i ekologicznej energii cieplnej. Obecnie pokolektory słoneczne sięgają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Na te nowoczesne rozwiązania coraz częściej decydują się także spółdzielnie mieszkaniowe.


Budynki wielorodzinne wykonane w starych technologiach budowlanych generują wysokie koszty zarówno ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) Do remontu takich obiektów przystępują uświadomione spółdzielnie mieszkaniowe, które na podstawie audytu energetycznego występują o premię termomodernizacyjną do Banku Gospodarstwa Krajowego bądź o dotacje z programów unijnych. W grę wchodzi docieplanie przegród, wymiana stolarki okiennej, a także instalacja centralnego ogrzewania. Postępowe myślenie o modernizacji energetycznej obejmuje także przechodzenie na odnawialne źródła energii. Ciepło powstające w procesie spalania węgla kamiennego, a następnie dystrybuowane na duże odległości, staje się coraz bardziej kosztowne. Można je efektywnie zaoszczędzić, wykorzystując darmową energię słoneczną, dostarczaną przez systemy solarne.

 

 

Efektywność kosztowa
Już samo docieplenie przegród oraz instalacja grzejników z regulacją w budynkach z lat 80 daje oszczędności rzędu 30%. Kolejną redukcję kosztów można uzyskać w drodze zmiany źródła energii. W budynkach z kotłem do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, przy zastosowaniu kolektorów słonecznych sprawia, że będzie on rzadziej załączany, co umożliwi zaoszczędzenie drogich paliw, takich jak olej opałowy czy gaz ziemny. Systemy solarne są rozwiązaniem, które możemy stosować zarówno w osiedlach domów jednorodzinnych jak i zabudowie wielorodzinnej.

 


Dzięki zastosowaniu systemów solarnych  można zaoszczędzić około 65% energii zużywanej na c.w.u. Kolektory słoneczne z oferują nie tylko podgrzewanie wody użytkowej, lecz także wspomaganie systemu centralnego ogrzewania. Kolektor Sol o powierzchni absorbera 2,52 m2 gwarantuje wysoką wydajność. Wieloletnią żywotność zapewnia staranność wykonania oraz doboru materiałów. Ramy wykonane z aluminium anodowanego lub lakierowanego proszkowo chronią kolektor przed niekorzystnym oddziaływaniem środowiska. Wysokowydajne kolektory doskonale współpracują ze zbiornikiem solarnym, zaopatrzonym w dwie wężownice o wysokiej mocy. Gruba 100 milimetrowa izolacja zapobiega stratom cieplnym zgromadzonej w nim wody i umożliwia przechowywanie ciepłej wody do następnego dnia. Stacja solarna, zintegrowana ze zbiornikiem, reguluje przepływ roztworu glikolowego przez system zaopatrzony w elektroniczną regulację pompy.


 

Wysoka estetyka
Wielorakie opcje montażu kolektorów dają swobodę kształtowania elewacji budynku. Oprócz standardowych opcji, jak montaż kolektorów na dachu lub ich zintegrowanie z jego strukturą, możliwa jest także instalacja w postaci zadaszeń lub pionowo na fasadzie. Zastosowane w kolektorach Schüco Sol przezroczyste szkło o zwiększonej przepuszczalności światła charakteryzuje się wysoką odpornością na pęknięcia i gradobicie, dlatego można je bezpiecznie montować w nietypowych miejscach. Dobór kolorystyczny daje dowolność kształtowania fasady i przestrzeni dachowych. Standardowo ramy kolektora z anodowanego aluminium w kolorze jasnoszarym można umieszczać na fasadach i zadaszeniach, natomiast modele z brązowymi i srebrnymi elementami przeznaczono do montażu na dachu. Na życzenie aluminium jest lakierowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

 

 

Dzięki nowoczesnym technologiom solarnym stare osiedla z lat osiemdziesiątych mogą spełniać wymagania stawiane nowo wybudowanym obiektom XXI wieku – zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.

 

Materiał pobrany z serwius EkoOszczedniKatalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum