rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Rozwiązanie dla energooszczędnej automatyki pomieszczeniowej

image

Projektowanie, uruchomienie systemu, a następnie eksploatacja budynku – w każdej z tych faz niezbędna jest elastyczność rozwiązań i optymalizacja kosztów. Gotowe programy i skonfigurowany sprzęt w znacznym stopniu ułatwiają projektowanie i uruchomienie systemu w budynku. Im więcej jest aplikacji w projekcie, tym zalety te stają się jeszcze bardziej przydatne.
Specjalne moduły rekonfiguracyjne ułatwiają elastyczną eksploatację budynku, gdyż użytkownik może samodzielnie zmieniać sposób użytkowania pomieszczeń i dokonywać modyfikacji przestrzeni. Nie trzeba również zlecać tej usługi na zewnątrz. Montaż, uruchamianie i konfiguracja zgodnie ze specyfikacją projektu – flexROOM® WAGO łączy te zalety w jednym standardowym zestawie. Sterownik i aplikacja zawarte w zestawie są dostosowane do wymogów pomieszczenia.

Do czego służy flexROOM®?
Jako inteligentne rozwiązanie do realizacji elastycznych koncepcji automatyki budynkowej flexROOM® jest przydatny w projektach, obejmujących wiele pomieszczeń o podobnym wyposażeniu. Należą do nich szczególnie biura i budynki administracyjne, zaprojektowane na bazie osi. Rozdzielnica uwzględnia do 24 osi i zawiera wszystkie niezbędne funkcje sterowania zacienianiem, oświetleniem oraz regulacji układów w pomieszczeniu – niezależnie od zastosowanej sieci komunikacyjnej! Dlatego przy użyciu flexROOM® można realizować efektywnie energetycznie budynki o stopniu zautomatyzowania A zgodnie z DIN EN 15232.

Parametryzacja
Dla każdego pomieszczenia można indywidualnie ustawić parametry oświetlenia, zacienienia oraz zmodyfikować parametry regulacyjne. Wprowadza się je intuicyjnie w interfejsie graficznym, dostępnym na serwerze WWW wbudowanego sterownika aplikacji BA. Parametry mogą być cyklicznie zapisywane poprzez sieć bezpośrednio w zintegrowanym z rozdzielnicą sterowniku lub na odrębnym komputerze. Dostęp do sterowników rozdzielnicy można uzyskać poprzez nadrzędną stację zarządzania wykorzystującą otwarty protokół Modbus TCP/IP. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie zmian lokalnie bądź przez stację nadrzędną. Systemy wykorzystujące protokół BACnet lub KNX IP można również zintegrować poprzez Modbus TCP/IP.

Konfiguracja zamiast programowania!
Każda rozdzielnica flexROOM® WAGO ma wbudowany serwer WWW. Integratorzy oraz późniejsi użytkownicy mogą w ten sposób zdalnie parametryzować sterowniki dla każdego pomieszczenia przy pomocy dowolnej przeglądarki WWW lub bezpośrednio w zamontowanej rozdzielnicy. W ramach modyfikacji przestrzeni można wirtualnie przesuwać ściany, na nowo dzielić pomieszczenia i parametryzować urządzenia sterujące grupą oświetlenia i zacienienia.
Obsługa oprogramowanie do konfiguracji sterownika nie wymaga umiejętności programowania, co znacznie obniża koszty, bo nie wymaga specjalistycznego serwisu. Korzystają na tym inwestorzy, wykonawcy i projektanci, ale także administratorzy budynku i sami użytkownicy, ponieważ w razie modyfikacji pomieszczeń mają możliwość łatwej zmiany parametrów oraz powiązań.
 
 
Zalety flexROOM®

 • Rozdzielnica jest dostarczana w stanie gotowym do pracy i można ją zainstalować bezpośrednio w podwieszanym suficie lub podłodze technicznej
 • Konfiguracja osi pomieszczenia realizowana jest przez standardową przeglądarkę internetową bezpośrednio w sterowniku zainstalowanym w rozdzielnicy
 • Przeprowadzenie podziału pomieszczeń oraz późniejsze zmiany sposobu użytkowania danej przestrzeni nie wymagają specjalistycznej wiedzy.
 • Kilka rozdzielnic flexROOM® można połączyć ze sobą przez ETHERNET w sieć automatyki budynkowej w celu zautomatyzowania danego obszaru, piętra lub całej strefy biurowej budynku.
 • Jeżeli w budynku stosowane są standardowe rozdzielnice elektryczne, komponenty flexROOM® można zainstalować także na późniejszym etapie, np. w przypadku modernizacji instalacji.
 • flexROOM® pozwala na zmniejszenie kosztów potrzebnych na zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń.

   
Koncepcja flexROOM® WAGO bazuje na tzw. osiach pomieszczenia. Jedna oś jest najmniejszą jednostką pomieszczenia, przyporządkowaną jednemu oknu. Przy zachowaniu tego podziału koncepcję flexROOM® można zastosować niemal we wszystkich budynkach biurowych i administracyjnych. Każda oś pomieszczenia zawiera funkcje sterowania osłonami przeciwsłonecznymi, oświetleniem i regulację temperatury.
 
 KONTAKT

WAGO ELWAG

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum