![]() Finansowanie |
![]() Projekty |
![]() Fundamenty |
![]() Stropy |
![]() Ściany |
![]() Przegrody |
![]() Dachy |
![]() Okna |
![]() Drzwi |
![]() Podłogi |
![]() Schody |
![]() Izolacje |
![]() Instalacje |
![]() Wyposażenie |
![]() Bramy |
![]() Ogrodzenia |
![]() Tarasy |
![]() Ogrody |
Rozwiązanie dla energooszczędnej automatyki pomieszczeniowej
Projektowanie, uruchomienie systemu, a następnie eksploatacja budynku – w każdej z tych faz niezbędna jest elastyczność rozwiązań i optymalizacja kosztów. Gotowe programy i skonfigurowany sprzęt w znacznym stopniu ułatwiają projektowanie i uruchomienie systemu w budynku. Im więcej jest aplikacji w projekcie, tym zalety te stają się jeszcze bardziej przydatne.
Specjalne moduły rekonfiguracyjne ułatwiają elastyczną eksploatację budynku, gdyż użytkownik może samodzielnie zmieniać sposób użytkowania pomieszczeń i dokonywać modyfikacji przestrzeni. Nie trzeba również zlecać tej usługi na zewnątrz. Montaż, uruchamianie i konfiguracja zgodnie ze specyfikacją projektu – flexROOM® WAGO łączy te zalety w jednym standardowym zestawie. Sterownik i aplikacja zawarte w zestawie są dostosowane do wymogów pomieszczenia.
Do czego służy flexROOM®?
Jako inteligentne rozwiązanie do realizacji elastycznych koncepcji automatyki budynkowej flexROOM® jest przydatny w projektach, obejmujących wiele pomieszczeń o podobnym wyposażeniu. Należą do nich szczególnie biura i budynki administracyjne, zaprojektowane na bazie osi. Rozdzielnica uwzględnia do 24 osi i zawiera wszystkie niezbędne funkcje sterowania zacienianiem, oświetleniem oraz regulacji układów w pomieszczeniu – niezależnie od zastosowanej sieci komunikacyjnej! Dlatego przy użyciu flexROOM® można realizować efektywnie energetycznie budynki o stopniu zautomatyzowania A zgodnie z DIN EN 15232.
Parametryzacja
Dla każdego pomieszczenia można indywidualnie ustawić parametry oświetlenia, zacienienia oraz zmodyfikować parametry regulacyjne. Wprowadza się je intuicyjnie w interfejsie graficznym, dostępnym na serwerze WWW wbudowanego sterownika aplikacji BA. Parametry mogą być cyklicznie zapisywane poprzez sieć bezpośrednio w zintegrowanym z rozdzielnicą sterowniku lub na odrębnym komputerze. Dostęp do sterowników rozdzielnicy można uzyskać poprzez nadrzędną stację zarządzania wykorzystującą otwarty protokół Modbus TCP/IP. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie zmian lokalnie bądź przez stację nadrzędną. Systemy wykorzystujące protokół BACnet lub KNX IP można również zintegrować poprzez Modbus TCP/IP.
Konfiguracja zamiast programowania!
Każda rozdzielnica flexROOM® WAGO ma wbudowany serwer WWW. Integratorzy oraz późniejsi użytkownicy mogą w ten sposób zdalnie parametryzować sterowniki dla każdego pomieszczenia przy pomocy dowolnej przeglądarki WWW lub bezpośrednio w zamontowanej rozdzielnicy. W ramach modyfikacji przestrzeni można wirtualnie przesuwać ściany, na nowo dzielić pomieszczenia i parametryzować urządzenia sterujące grupą oświetlenia i zacienienia.
Obsługa oprogramowanie do konfiguracji sterownika nie wymaga umiejętności programowania, co znacznie obniża koszty, bo nie wymaga specjalistycznego serwisu. Korzystają na tym inwestorzy, wykonawcy i projektanci, ale także administratorzy budynku i sami użytkownicy, ponieważ w razie modyfikacji pomieszczeń mają możliwość łatwej zmiany parametrów oraz powiązań.
Zalety flexROOM®
- Rozdzielnica jest dostarczana w stanie gotowym do pracy i można ją zainstalować bezpośrednio w podwieszanym suficie lub podłodze technicznej
- Konfiguracja osi pomieszczenia realizowana jest przez standardową przeglądarkę internetową bezpośrednio w sterowniku zainstalowanym w rozdzielnicy
- Przeprowadzenie podziału pomieszczeń oraz późniejsze zmiany sposobu użytkowania danej przestrzeni nie wymagają specjalistycznej wiedzy.
- Kilka rozdzielnic flexROOM® można połączyć ze sobą przez ETHERNET w sieć automatyki budynkowej w celu zautomatyzowania danego obszaru, piętra lub całej strefy biurowej budynku.
- Jeżeli w budynku stosowane są standardowe rozdzielnice elektryczne, komponenty flexROOM® można zainstalować także na późniejszym etapie, np. w przypadku modernizacji instalacji.
- flexROOM® pozwala na zmniejszenie kosztów potrzebnych na zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń.

-
Swatt: Czy kolektory słoneczne są opłacalne?
Kolektory słoneczne są jednym z najtańszych źródeł ciepła wykorzystujących energię odnawialną, ale to nie jedyna ich zaleta.
- Jak zadbać o wilgotność powietrza w domu?
- SOLARITY: Co wiemy o optymalizatorach mocy SolarEdge?
- Jaki nawilżacz do domu i mieszkania będzie najlepszy?
- Nawilżacz ultradźwiękowy - przegląd urządzeń
- AS ENERGY: Inwerter, zwany również falownikiem -jak działa i czym jest?
- Solarity: Samochody elektryczne coraz bardziej popularne
- Instalacja odgromowa - przepisy i koszty – poradnik
- Wszechstronna ochrona przed ogniem i dymem – Schüco FireStop
- Gerard: Ile kosztują ogniwa słoneczne - czy są warte takiej inwestycji?
Katalog Firm
-
Salus Controls
SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,… -
iBros technic
W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry… -
Emiter
Emiter – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
Produkty
VS10W/VS10B Cyfrowy przewodowy regulator temperatury 4w1
Regulator może być skonfigurowany do pracy jako: programowany regulatorT105RF Bezprzewodowy elektroniczny regulator temperatury -
Bardzo łatwe programowanie oraz obsługa.HTR230V 20 Dobowy regulator temperatury
Ciche przełączanie; System PWM (modulacja szerokości impulsów); Funkcja NSB