rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Inteligentny budynek: rss

1 2
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Z pomocą przychodzą rozwiązania smart
Współczesny dom to nie tylko cztery ściany urządzone według najnowszych trendów architektonicznych – to nasz partner w codziennym życiu, który daje komfort i dba o nasze bezpieczeństwo. Inteligentny dom może również pomóc w realizowaniu postanowień noworocznych.
Wiśniowski: Bezpieczny dom gdziekolwiek jesteś. Poznaj smartCONNECTED
Bezpieczeństwo – to ono zapewnia nam poczucie spokoju, stabilizację i czyni nasze życie bardziej komfortowym. Wszyscy dążymy do tego, by czuć się bezpiecznie i zapewnić to również najbliższym. Dom to miejsce, które bez wątpienia powinno być dla każdego właśnie taką bezpieczną twierdzą. Obecnie dzięki nowoczesnym technologiom możemy zatroszczyć się o bezpieczeństwo domu i jego mieszkańców również na odległość.
Jonizacja powietrza
Jonizacja to zjawisko odrywania elektronów z elektrycznie obojętnych atomów lub cząsteczek. Wynikiem jest powstawanie dodatnio naładowanych jonów (zwanych kationami) oraz swobodnych elektronów, które przyłączając się do obojętnych atomów, tworzą jony ujemne (aniony).
Żyj wygodniej ze smartCONNECTED. Poznaj nowy, inteligentny system dla domu
Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu życia – to jeden z celów, jaki stawiają przed sobą twórcy rozwiązań typu smart dla domów. Marka WIŚNIOWSKI, czołowy producent bram, okien, drzwi i ogrodzeń, we współpracy z firmą Somfy, światowym liderem automatyki domowej i producentem rozwiązań do domów inteligentnych, opracowała innowacyjny system do zdalnego sterowania domem i posesją.
Geotermia czyli energia geometralna
Geotermia, inaczej energia geotermalna, to energia pochodząca z wnętrza ziemi. Stygnąca ziemia wypromieniowuje ciepło i przenika ku powierzchni, ogrzewając skały oraz media wypełniające przestrzenie porowe, w tym wodę. Energia ta bywa zakumulowana w systemach hydrotermalnych lub tzw. gorących, suchych skałach.
Smart pomoże zadbać o dzieci
Inteligentne rozwiązania można spotkać w coraz większej liczbie domów. W pierwszych trzech miesiącach 2021 roku w Europie sprzedano prawie 23 miliony urządzeń z kategorii smart home. Oznacza to wzrost o prawie 26% w porównaniu z tym samym kwartałem w roku ubiegłym. Aż 12% sprzedanych w tym sektorze produktów stanowią urządzenia zabezpieczające i monitorujące dom . Pokazuje to, że klienci od inteligentnych urządzeń do domu wymagają nie tylko zwiększenia komfortu, ale również bezpieczeństwa.
Zmiany przepisów w fotowoltaice w 2022 roku
Fotowoltaika cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością – już dzisiaj w Polsce działa ponad pół miliona instalacji, a w kolejnych latach liczba ta z pewnością wzrośnie.
Smart home w Polsce: Czy jesteśmy gotowi na inteligentny dom?
Już w ubiegłym roku co trzeci dom budowany w Polsce był zaprojektowany z myślą o zastosowaniu rozwiązań typu smart home. Inteligentne technologie (np. możliwość sterowania przez smartfon, przeglądarkę internetową i inne) instalowano nad Wisłą przede wszystkim w takich rozwiązaniach budynków, jak alarmy (13 proc.), sterowanie ogrzewaniem (11 proc.), czujniki CO, dymu, ruchu i inne (10 proc.), systemy oświetlenia (10 proc. ) czy kamery monitoringu (9 proc.) .
Obrazowanie termiczne do wykrywania podwyższonej temperatury ciała
Czy można używać kamer termowizyjnych do wykrywania wirusa lub infekcji?
Z danymi w chmurach – jak marzenia o powszechnej komunikacji stają się rzeczywistością
Żyjemy w czasach niczym niepohamowanego rozwoju technologii. Tempo powstawania nowych zjawisk i ich skomplikowanie sprawiają, że aby lepiej je zrozumieć, często patrzymy na nie przez pryzmat tych dobrze znanych. Nie inaczej było z „chmurą”, która przestała być wyłącznie zjawiskiem atmosferycznym i stała się jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej techniki.
Komfortowe i oszczędne ogrzewanie inteligentnych domów
W miarę szybkiego rozwoju możliwości łatwego sterowania wszystkim co korzysta z energii elektrycznej, współczesne domy stają się coraz bardziej inteligentne.
Inteligentny dom to rzeczywistość – rozwiązania automatyki Schüco
Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu osobom inteligentny budynek kojarzy się z przyszłością, która ma dopiero nadejść. Takie rozwiązania są już jednak osiągalne i oferują ich właścicielom szereg korzyści, jak zdrowy mikroklimat, komfort i bezpieczeństwo. Czego jeszcze można oczekiwać po takim rozwiązaniu?
Sterowanie domem - czy to wygoda i oszczędność?
Dziś kilka słów o tym, czy warto mieć tzw. ”inteligentny dom”, czy pojęcie to obejmuje również ogrzewanie domu , oraz jakie urządzenia grzewcze najlepiej współpracują z automatyką domową.
Na przekór letniej spiekocie
Na zewnątrz rozgrzane ulice, parno i ostre słońce. Wewnątrz stojące powietrze i zaduch. Wiatrak ledwie zipie, cień rolet rozleniwia, a otwarcie okna oznacza gorący powiew, który nie przynosi ulgi.
Inteligencja i bezpieczeństwo. Dom z systemem BiSecur firmy Hörmann
Opracowany przez firmę Hörmann system dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur pozwala na stworzenie domu inteligentnego i bezpiecznego
Smart home, czyli inteligentna automatyka domowa
Czy można z jednego miejsca zarządzać całą automatyką swojego domu? Jak funkcjonuje smart home?
Zeroenergetyczny dom parterowy
Zwykle realizacja inwestycji trwa około 2 lat. Niekiedy koszty budowy przekraczają nasz początkowy budżet.
Inteligentne sterowanie automatyką
Inteligentny dom powoli wkracza w życie większości osób. W końcu możliwość zdalnego sterowania kilkoma urządzeniami wpłynie na poprawę komfortu życia
INISOL POWER SET-Nowatorskie panele fotowoltaiczne od De Dietrich
Dzięki produkcji własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej można uzyskać wygodę, jak i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej.
Sterowanie oświetleniem WAGO
Idealnie zaprogramowany system sterowania oświetleniem pozwala stworzyć w pomieszczeniu nastrojową atmosferę, zapewniającą dobre samopoczucie osób w nim przebywających. Ale nie tylko. Jego głównym zadaniem jest również optymalizacja kosztów zużycia energii.
Rozwiązanie dla energooszczędnej automatyki pomieszczeniowej
Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie.
Systemy sterowania ogrzewaniem w domu
Oczekiwany komfort cieplny jest uzależniony od wielu czynników: temperatury na zewnątrz, pory dnia, dnia tygodnia, czynności wykonywanych aktualnie w pomieszczeniu czy wreszcie indywidualnych preferencji domowników.
Dlaczego warto wybrać system sterowania ogrzewaniem Salus iT600 Smart Home?
Funkcjonalny, oszczędny i precyzyjny.
Vademecum regulatorów firmy Salus
Kilka rad dla użytkowników regulatorów firmy Salus.
iBros: Diagnostyka budynków w Mediolanie za pomocą kamer termowizyjnych FLIR
Kamery termowizyjne FLIR używane były przez specjalistów z włoskiej firmy DarkWave Thermo.
Kamera termowizyjna FLIR pomaga znaleźć wyciek wody we włoskim basenie
Kamery termowizyjne FLIR to oszczędność czasu i pieniędzy.
iBros: Kamery termowizyjne jako urządzenia do detekcji wilgoci
Kamery termowizyjne przy detekcji wilgoci to minimalizacja badań niszczących.
iBROS: Kontrola izolacji budynku oraz systemu HVAC z kamerą termowizyjną FLIR
Kamery termowizyjne FLIR to idealne rozwiązanie przy wykonywaniu audytów energetycznych.
Kamera termowizyjna Flir T440 - doskonałe narzędzie do kontroli instalacji elektrycznych
Mały problem dotyczący elektryczności może mieć bardzo daleko idące konsekwencje. Jak temu zapobiec?
Kamery termowizyjne FLIR serii E pozwalają zaoszczędzić czas naprawy i koszty ogrzewanie w grupie szpitali
Kamery termowizyjne mają coraz szersze zastosowanie.
iBros: Na co zwrócić uwagę przed zakupem kamery termowizyjnej – 12 rzeczy, które powinieneś wiedzieć
Krótki poradnik, który pomoże Ci w zakupie kamery termowizyjnej.
ibros: Kamera termowizyjna Flir - dla inspektorów budowlanych
Zakup domu to poważna inwestycja finansowa dla każdego, ponieważ dom ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa życia.
iBros: Kontrola zamontowanych na dachu paneli słonecznych za pomocą termowizji
Kamery termowizyjne firmy FLIR, dostępne u dystrybutora iBros technic są idealnym narzędziem do kontroli paneli słonecznych. Ta metoda jest bezpieczna i nieinwazyjna. Prawidłowo użyta kamera termowizyjna pokazuje dokładne różnice temperatur w każdym punkcie panelu i pozwala na lokalizację ewentualnych usterek we wczesnym stadium
iBros - Kamera termowizyjna jako szybkie i niezawodne narzędzie do badania paneli słonecznych
Kamera termowizyjna jako szybkie i niezawodne narzędzie do badania paneli słonecznych
LG w trosce o środowisko naturalne
Dla LG Electronics troska o środowisko naturalne zawsze była i jest kwestią priorytetową. Inżynierowie LG od początku istnienia firmy dokładają wszelkich starań
Pompy ciepła w sercu strategii unii energetycznej
Europejski sektor energii odnawialnej optymistycznie przyjmuje opublikowane 18 listopada sprawozdanie Komisji Europejskiej na temat stanu unii energetycznej
Pięć sposobów, jak zimą zaoszczędzić na energii i ogrzewaniu dzięki inteligentnemu domowi
Prąd kosztuje coraz więcej, a zimą właścicieli domów czekają jeszcze słone rachunki za ogrzewanie. Zwłaszcza, że w tym roku meteorolodzy zapowiadają siarczyste mrozy.
Witaj w świecie inteligentnego domu z TaHoma®
Zautomatyzuj swoje rolety, markizy, żaluzje, drzwi garażowe i bramę wjazdową... Następnie połącz je sobą - w system Inteligentnego Domu!
Wynalazek Einsteina ogrzewa domy! - czyli krótka historia pomp ciepła
Pompy ciepła to dziś wysoko efektywne urządzenia stosowane do ogrzewania i chłodzenia budynków oraz do przygotowywania ciepłej wody użytkowej.
Inteligentny dom i mieszkanie
Inteligentne domy to wysoko zaawansowane technologicznie budynki. Nowoczesny dom na miarę XXI wieku to nie tylko cztery ściany i dach
Dom, który oszczędza
Planując budowę domu, warto rozważyć rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić na przyszłych rachunkach za ogrzewanie...
Inteligentny dom. Jakie rozwiązania oferuje?
Inteligentne rozwiązania w domu to gwarancja oszczędność finansowej i bezpieczeństwa mieszkańców...
Sterowanie instalacją grzewczą - komfort i wygoda
Odpowiednie funkcje systemu grzewczego gwarantują całkowity komfort użytkowania. Przede wszystkim zapewniają pełną regulację w taki sposób, aby moc kotła była dostosowana do rzeczywistego zapotrzebowania. Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę?
Domowe układy sterowania. Jak oszczędzać dzięki nim energię?
Ekonomia motywuje do wybierania energooszczędnych rozwiązań
Niższe koszty utrzymania domu to dla większości inwestorów główny powód wyboru energooszczędnych materiałów do budowy domu...
O co zapytać firmę instalacyjną przed montażem pomp ciepła?
Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, warto zadać wykonawcy kilka niezbędnych pytań. Pozwolą one rozwiać wszystkie wątpliwości i w pełni cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego...
iBros/FLIR: Zamień pirometr na kamerę termowizyjną
Obecnie w pomiarach bezkontaktowych temperatury można wykorzystać pirometr lub kamerę termowizyjną...
Technologia solarna
Technologie solarne umożliwiają pozyskiwanie darmowej i ekologicznej energii cieplnej. Obecnie pokolektory słoneczne sięgają nie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Na te nowoczesne rozwiązania coraz częściej decydują się także spółdzielnie mieszkaniowe.
Nadmierne koszty ogrzewania w niedostatecznie wysuszonych nowych budynkach
Odczucie chłodu w nowym domu może poważnie zakłócić radość posiadania własnych „czterech kątów”. Irytacja klienta pojawia się wtedy, gdy mimo ciągłej pracy instalacji centralnego ogrzewania nie można uzyskać oczekiwanego komfortu cieplnego.
Termowizja budynków
Technika obserwacji i rejestracji rozkładu temperatur na powierzchni przegród, wykorzystująca emitowane przez nie promieniowanie podczerwone nazywamy termografią lub termowizją.
1 2
Następny

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Flir

  Jesteśmy światowym liderem w projektowaniu, produkcji, a także sprzedaży bard…

Produkty
dodaj+ «»

Forum