rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kamera termowizyjna Flir T440 - doskonałe narzędzie do kontroli instalacji elektrycznych

image

Termowizja stała się ważnym narzędziem do kontroli elektryczności w wielu gałęziach przemysłu. Awaria zasilania może doprowadzić do kosztownych przestojów. Ale to nie wszystko, oprócz strat produkcyjnych istnieje również zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru.

Mały problem dotyczący elektryczności może mieć bardzo daleko idące konsekwencje. Gdy wydajność sieci elektrycznych jest niska i jeśli tego nie powstrzymamy, ciepło może wzrosnąć do punktu, w którym połączenia zaczną się topić. Firmy ubezpieczeniowe są pod tym względem ostrożne i wymagają regularnych kontroli termicznych. To stwarza nowe możliwości dla specjalistów z tej dziedziny. Firma EGI w Duisburgu jest tego doskonałym przykładem.


Historia sukcesu w Duisburgu
Firma EGI została założona w 1980 roku w Duisburgu i specjalizuje się w dziedzinie instalacji elektrycznych. Obecnie EGI zapewnia swoim klientom elektryczne usługi instalacyjne w obszarach przemysłowych, handlowych i technologii budowlanych. Ponad 40 pracowników pracuje dla firmy, wykonując prace zgodnie z normami DIN EN ISO 9001, DIN 14675 oraz certyfikatem OHSAS 18001. Michael Weigt został dyrektorem zarządzającym w 2005 roku i wzmocnił firmę w zakresie zarządzania i inżynierii. Koncentruje się on również na rozszerzeniu modelu biznesowego i zidentyfikowaniu inspekcji termowizyjnych jako nowych możliwości.Termiczne inspekcje obrazowe: usługa dodatkowa
"Zadałem sobie pytanie, jakie możemy zaoferować usługi - pytanie które wymaga dodatkowej wiedzy praktycznej. Kontrole termiczne instalacji elektrycznych były doskonałą okazją" - wyjaśnia Michael Weigt. W 2007 roku Michael Weigt zbadał rynek kamer termowizyjnych,  aby uzyskać informacje na temat różnych producentów i różnych kamer termowizyjnych.

Decyzja dla lidera rynku i technologii: FLIR Systems
Termicznym liderem na rynku na całym świecie jest kamera termowizyjna FLIR Systems. "Od samego początku, nie szukałem zabawki, ale dobrze zaprojektowanej kamery termowizyjnej o wysokiej rozdzielczości". Michael Weigt jest pod wrażeniem jakości obrazu, jaką daje kamera termowizyjna FLIR T360.Czas na szkolenie
Michael Weigt wraz z kilkoma jego technikami uczestniczyło w szkoleniu w Centrum Szkolenia na podczerwień (ITC), w celu zgłębienia wiedzy na temat kamery termowizyjnej FLIR Reporter i oprogramowania FLIR. Dodatkowe szkolenia były dostarczone partnerom sprzedaży Herzoga przez FLIR.
Na początku zadania polegały na zbadaniu poszczególnych szaf elektrycznych w szkołach, szpitalach, bankach, budynkach użyteczności publicznej. Dziś firma EGI kontroluje instalacje elektryczne dla odbiorców przemysłowych.Termowizja do inspekcji elektrycznej
"Pokoje kontrolne mogą zawierać do 40 szaf elektrycznych i muszą być kontrolowane co 4 lata. Nie wynika to tylko z przepisów prawa, ale również z wymogów firm ubezpieczeniowych, w celu zapobiegania pożarom. Niektóre z tych pomieszczeń kontrolnych nie działają od 30 lat. "Stare powłoki kabla mogą stać się porowate", Weigt wyjaśnia. "Czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV i późniejsze procesy chemiczne w materiale mogą zmienić środki zmiękczające w powłoce z tworzywa sztucznego na przełomie lat, a tym samym staje się on bardziej kruchy, co powoduje jego zerwanie."
Oprócz tego, punkty kontaktowe utlenienia i bezpieczniki przeciążenia - kamera termowizyjna FLIR wykrywa to natychmiast. Uszkodzone elementy elektryczne są wykryte i wymienione.Kontrola za pomocą kamery termowizyjnej pozwala, aby system działał pod obciążeniem. Instalacje elektryczne mają tendencję do podgrzewania przed załamaniem. Kamera termowizyjna będzie jasno określać "gorące punkty", tak aby działania zapobiegawcze mogły być podjęte przed wystąpieniem awarii.

"Jeśli sprzęt jest regularnie serwisowany, to nawet starsze instalacje elektryczne mogą działać sprawnie, a nieplanowane przestoje oraz związane z nimi wysokie koszty są możliwe do uniknięcia", mówi Michael Weigt.

Termowizja do kontroli jakości
Firma EGI nie tylko zapewnia usługi cieplne, ale buduje własne rozdzielnice elektryczne i szafy. EGI wykorzystuje termowizje także do monitorowania jakości swoich szaf i udokumentowania tego klientom. Wszystkie elementy są połączone, a każdy kontakt śruby należy dokręcać z określonym momentem. Kamera termowizyjna jest wykorzystywana przed uruchomieniem systemu wykrywania nadmiaru ciepła i natychmiast naprawia się problem.

Ze względu na pozytywny rozwój biznesu od 2010 roku, EGI otrzymał większą liczbę zamówień na termowizję i postanowił kupić nowe kamery termowizyjne. Firma EGI postawiła na FLIR T440. Jedną z unikalnych cech modelu FLIR T440 jest Multi Spectral Imaging Dynamic (MSX).
MSX to nowa, opatentowana technologia opierająca się na unikalnej funkcji, która zapewnia niezwykłe szczegóły obrazu termicznego w czasie rzeczywistym.

W czasie rzeczywistym wideo cieplne wzbogacone jest o widoczną definicję widma.
Wyjątkowa jasność cieplna, do dokładnego wyznaczenia problemowego miejsca.
Łatwiejsza identyfikacja docelowego problemu bez utraty danych temperatury- niezrównana jakość obrazu.
Nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego cyfrowego raportu.
W przeciwieństwie do tradycyjnej syntezy termicznej, gdzie wstawia się obraz termiczny w obraz światła widzialnego, MSX zapewnia ostre obrazy termalne, szybszą orientację docelowego problemu i szybszą drogę do jego rozwiązania.

Wymienny obiektyw szerokokątny do ciasnych miejsc
Wyposażony FLIR T440 z obiektywem 25 ° jest idealnym rozwiązaniem do wielu zastosowań. Specjaliści termowizji często nie mają wystarczająco dużo miejsca w ciasnych pomieszczeniach. Dlatego firma EGI zdecydowała się na zakup dodatkowego wymiennego obiektywu szerokokątnego 45 °, ponieważ czasami odległość do szafki elektrycznej podczas robienia zdjęć termicznych wynosi tylko 80 cm. Nawet przy tak krótkich dystansach, obiektyw 45 ° zapewnia pełny obraz, w którym obszary problemowe, nawet w cienkich przewodach mogą być jasno określone.

Technik Andre Bacht jest pod wrażeniem wyświetlacza dotykowego z jego zdjęciem szkicu. Ta nowa funkcja FLIR Systems pozwala na wyraźne wskazanie, zapisywanie lokalizacji obrazu obszaru problemowego zarówno na zdjęciu termicznym, jak i obrazie wideo. Może to być wykonane bezpośrednio na dotykowym ekranie kamery. Wskazania wprowadzone na obrazie termicznym automatycznie pojawiają się w raporcie. Korzysta on również z funkcji MeterLink.


 
Technologia FLIR MeterLink pozwala na przeniesienie poprzez Bluetooth danych uzyskanych przez miernik cęgowy Extech do kamery termowizyjnej. To oszczędza czas, ponieważ nie ma już potrzeby robienia notatek podczas kontroli. Ponadto eliminuje ryzyko błędnych notatek i przyspiesza proces raportowania, ponieważ wszystkie wartości są automatycznie uwzględniane w sprawozdaniu z kontroli.

"Użyliśmy wartości miernika cęgowego osobno na arkuszu papieru i później przypisanego im prawidłowego obrazu termicznego. Oczywiście istniało ryzyko błędów.” Wyjaśnia Andre Bacht. Wykorzystuje on również zintegrowaną funkcję łączności bezprzewodowej kamery do przesyłania obrazów termowizyjnych do swojego tabletu lub PC.

Wniosek
Strategia Michaela Weigt okazała się absolutnym sukcesem. "Naszym celem było dostanie się do nowego obszaru biznesowego dla EGI z profesjonalnych usług. Osiągnęliśmy to, a inspekcje i kontrole termiczne również okazały się być ciekawą pracą.  Kamery termowizyjne FLIR są idealne do takich zadań."

www.termowizja.ibros.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

iBros technic

E-mail: info@ibros.pl

WWW: www.termowizja.ibros.pl

Tel: +48 12 376 70 51
Fax: +48 12 376 70 52
Adres:
Wojciecha Weissa 7
31-339 Kraków

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum