![]() Finansowanie |
![]() Projekty |
![]() Fundamenty |
![]() Stropy |
![]() Ściany |
![]() Przegrody |
![]() Dachy |
![]() Okna |
![]() Drzwi |
![]() Podłogi |
![]() Schody |
![]() Izolacje |
![]() Instalacje |
![]() Wyposażenie |
![]() Bramy |
![]() Ogrodzenia |
![]() Tarasy |
![]() Ogrody |
Inteligentne sterowanie automatyką
Inteligentny dom powoli wkracza w życie większości osób. W końcu możliwość zdalnego sterowania kilkoma urządzeniami wpłynie na poprawę komfortu życia. Idea interconnectivity jest sposobem na stworzenie ekosystemu komunikacyjnego dla domowej automatyki. Dzięki niej można połączyć wszystkie urządzenia w sieć, zyskując efekt synergii. W tę koncepcję idealnie wpisują się centrale sterujące firmy BFT.
Minęło sporo lat od debiutu automatyki do bram. Przez ten czas zmieniły się nie tylko ceny, ale również możliwości i funkcje, jakie oferują swoim inwestorom nowoczesne urządzenia. Dowodem na rozwój tej technologii jest najbardziej skomplikowana część automatyki wjazdowej – centrala sterująca. Niepozorne z wyglądu urządzenie ma znacznie więcej funkcji niż tylko włącz/wyłącz.
Mózg automatyki wjazdowej
Podążając wraz z nurtem najnowocześniejszych technologii, BFT stworzył protokół komunikacji, dzięki któremu zwykłe produkty zyskują na funkcjonalności. Idea interconnectivity uczyniła - za sprawą jednego spójnego systemu - możliwość kontrolowania wszystkich drzwi i bram z siłownikami automatycznymi za pomocą smartfona lub tableta. Aby umożliwić między nimi komunikację, nie potrzebna jest wielka rewolucja. Jedynie, co trzeba zrobić, to dodać kartę rozszerzającą do napędu bramy i zainstalować odpowiednią aplikację na swoim telefonie. 
Kupując centralę sterującą należy zwrócić uwagę na możliwość dostosowania jej do preferowanego sposobu korzystania z bramy, jak również szansę na zainstalowanie w niej karty rozszerzającej. Interfejs LCD pomaga sterować wszystkimi ustawieniami parametrów pracy, co znacznie upraszcza obsługę urządzenia. Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT, tłumaczy, iż: Centrale sterujące BFT wyposażone są w wyświetlacz LCD, umożliwiający bardzo precyzyjne ustawienie parametrów pracy, np.: osobne ustawienie siły na otwieranie i zamykanie, czasu pracy z dokładnością do jednej sekundy lub idealne dopasowanie do oczekiwań czasu automatycznego zamykania. Z kolei wyjmowanie kostki centralnej sterującej ułatwiają wykonanie połączeń, a diody LED umożliwiają szybką i łatwą diagnostykę. Sam proces programowania odbywa się przez mikroprzełącznik DIP-SWITCH i potencjometry regulacyjne.
Furtka pod zdalną kontrolą
Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT, dodaje, iż przyda się funkcja furtki jeśli brama nie posiada osobnego wejścia dla pieszych. Wyposażone są w nią ich centrale sterujące.W zależności od indywidualnych upodobań, brama może się zamknąć po ponownym naciśnięciu przycisku, albo po upływie wcześniej skonfigurowanego czasu. Istnieje też szansa rozpoczęcia procesu zamykania tuż po wykryciu przejścia osoby.
Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej centrali sterującej. Bowiem to właśnie na niej spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe działanie wszystkich urządzeń peryferyjnych – pilotów, siłowników czy fotokomórek. Warto wybierać wyroby tylko jednego producenta podczas robienia zakupów. Daje to nam gwarancję, że wszystkie elementy będą do siebie pasować i odpowiednio ze sobą współgrać. Sprawne działanie całego systemu zapewni bezpieczeństwo użytkowania zarówno naszego pojazdu, jak i bramy. Upewnijmy się wcześniej czy wybrane przez nas urządzenie będzie można podłączyć pod konkretną centralę sterującą.

Opracowanie, redakcja: M.T.
Na podstawie materiałów firmy BFT
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji
-
SOLARITY: Co wiemy o optymalizatorach mocy SolarEdge?
Czy dobrym rozwiązaniem jest optymalizator mocy, czy warto w niego inwestować?
- Jaki nawilżacz do domu i mieszkania będzie najlepszy?
- Nawilżacz ultradźwiękowy - przegląd urządzeń
- AS ENERGY: Inwerter, zwany również falownikiem -jak działa i czym jest?
- Solarity: Samochody elektryczne coraz bardziej popularne
- Instalacja odgromowa - przepisy i koszty – poradnik
- Wszechstronna ochrona przed ogniem i dymem – Schüco FireStop
- Gerard: Ile kosztują ogniwa słoneczne - czy są warte takiej inwestycji?
- Wykorzystaj deszcz- używaj deszczówki
- Energooszczędny klimatyzator – jaki powinien być?
Katalog Firm
-
Salus Controls
SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,… -
iBros technic
W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry… -
Emiter
Emiter – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
Produkty
VS10W/VS10B Cyfrowy przewodowy regulator temperatury 4w1
Regulator może być skonfigurowany do pracy jako: programowany regulatorT105RF Bezprzewodowy elektroniczny regulator temperatury -
Bardzo łatwe programowanie oraz obsługa.HTR230V 20 Dobowy regulator temperatury
Ciche przełączanie; System PWM (modulacja szerokości impulsów); Funkcja NSB
Copyright © 2005-2022 pasywny-budynek.pl
projekt strony www i CMS: Go3.pl © 2011