rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Inteligentne sterowanie automatyką

image

Inteligentny dom powoli wkracza w życie większości osób. W końcu możliwość zdalnego sterowania kilkoma urządzeniami wpłynie na poprawę komfortu życia. Idea interconnectivity jest sposobem na stworzenie ekosystemu komunikacyjnego dla domowej automatyki. Dzięki niej można połączyć wszystkie urządzenia w sieć, zyskując efekt synergii. W tę koncepcję idealnie wpisują się centrale sterujące firmy BFT.Minęło sporo lat od debiutu automatyki do bram. Przez ten czas zmieniły się nie tylko ceny, ale również możliwości i funkcje, jakie oferują swoim inwestorom nowoczesne urządzenia. Dowodem na rozwój tej technologii jest najbardziej skomplikowana część automatyki wjazdowej – centrala sterująca. Niepozorne z wyglądu urządzenie ma znacznie więcej funkcji niż tylko włącz/wyłącz.


Mózg automatyki wjazdowej

Podążając wraz z nurtem najnowocześniejszych technologii, BFT stworzył protokół komunikacji, dzięki któremu zwykłe produkty zyskują na funkcjonalności. Idea interconnectivity uczyniła - za sprawą jednego spójnego systemu - możliwość kontrolowania wszystkich drzwi i bram z siłownikami automatycznymi za pomocą smartfona lub tableta. Aby umożliwić między nimi komunikację, nie potrzebna jest wielka rewolucja. Jedynie, co trzeba zrobić, to dodać kartę rozszerzającą do napędu bramy i zainstalować odpowiednią aplikację na swoim telefonie. 
 

Centrala sterująca. Fot. BFT

Kupując centralę sterującą należy zwrócić uwagę na możliwość dostosowania jej do preferowanego sposobu korzystania z bramy, jak również szansę na zainstalowanie w niej karty rozszerzającej. Interfejs LCD pomaga sterować wszystkimi ustawieniami parametrów pracy, co znacznie upraszcza obsługę urządzenia. Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT, tłumaczy, iż: Centrale sterujące BFT wyposażone są w wyświetlacz LCD, umożliwiający bardzo precyzyjne ustawienie parametrów pracy, np.: osobne ustawienie siły na otwieranie i zamykanie, czasu pracy z dokładnością do jednej sekundy lub idealne dopasowanie do oczekiwań czasu automatycznego zamykania. Z kolei wyjmowanie kostki centralnej sterującej ułatwiają wykonanie połączeń, a diody LED umożliwiają szybką i łatwą diagnostykę. Sam  proces programowania odbywa się przez mikroprzełącznik DIP-SWITCH i potencjometry regulacyjne.

 

Furtka pod zdalną kontrolą

Tomasz Grzechnik, ekspert firmy BFT, dodaje, iż przyda się funkcja furtki jeśli brama nie posiada osobnego wejścia dla pieszych. Wyposażone są w nią ich centrale sterujące.
W zależności od indywidualnych upodobań, brama może się zamknąć po ponownym naciśnięciu przycisku, albo po upływie wcześniej skonfigurowanego czasu. Istnieje też szansa rozpoczęcia procesu zamykania tuż po wykryciu przejścia osoby.
Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej centrali sterującej. Bowiem to właśnie na niej spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe działanie wszystkich urządzeń peryferyjnych – pilotów, siłowników czy fotokomórek. Warto wybierać wyroby tylko jednego producenta podczas robienia zakupów. Daje to nam gwarancję, że wszystkie elementy będą do siebie pasować i odpowiednio ze sobą współgrać. Sprawne działanie całego systemu zapewni bezpieczeństwo użytkowania zarówno naszego pojazdu, jak i bramy. Upewnijmy się wcześniej czy wybrane przez nas urządzenie będzie można podłączyć pod konkretną centralę sterującą.sterowanie bft

Opracowanie, redakcja: M.T.
Na podstawie materiałów firmy BFT
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcjiKONTAKT

BFT

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum