rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


iBros: Diagnostyka budynków w Mediolanie za pomocą kamer termowizyjnych FLIR

image

Specjaliści z DarkWave Thermo wykorzystują w analizach kamery termowizyjne FLIR do badania odpadających pokryć dachowych i okładzin ścian.

Prace konserwacyjne związane z pokryciem fasad budynków zawsze wymagają dużo pracy wykonywanej rękami, w tym badania manualnego, jak również montażu systemów podnośnikowych i rusztowań bezpieczeństwa. Na szczęście kamery termowizyjne FLIR okazały się być idealnym narzędziem do zmniejszenia kosztów pracy, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności budowlanych inspekcji fasad.

flir ibros mediolan kamery termowizyjne włochy fasady pokrycia dachowe okładziny

Fasady budynków mają wiele stylów. Z różnych powodów, w tym ze względu na estetykę oraz poprawę trwałości, do pokrycia budynków często wybierane są inne, droższe materiały niż zwykły gips. Mogą to być na przykład kamień, marmur, płytki i inne technologiczne materiały, które nadają budynkowi bardziej nowoczesny wygląd.

Powłoki te mogą jednak oddzielać się od ściany z powodu panujących warunków atmosferycznych, starzenia się materiałów lub wadliwie wykonanych instalacji. Z tego względu odrywające się materiały stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla fasady budynku, ale przede wszystkim dla osób znajdujących się w pobliżu budynku.

Kontrola jakości elewacji budynku
Luca Del Nero, założyciel DarkWave Thermo – firmy zajmującej się inspekcjami termicznymi budynków, znajdującej się w Północnej części Włoch miejscowości Brescia, ma wiele lat doświadczenia w tego rodzaju inspekcjach budowlanych. Firma wykonuje wiele inspekcji w Mediolanie, mieście niezwykłej architektury, w którym obecnych jest wiele budynków historycznych.

„Zadania inspekcyjne, takie jak te w Mediolanie wymagają przede wszystkim stworzenia strefy bezpieczeństwa wokół budynku”, mówi Luca Del Nero. „Wszystkie obszary z oddzielonymi materiałami muszą zostać wyznaczone i zliczone. W przypadku małych budynków ogólny stan pokrycia może być określony na podstawie ręcznych kontroli, w stosunkowo szybki sposób jednocześnie ograniczający koszty”.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku dużych i złożonych budynków. W sytuacji, gdy lokalizacja i rozmiary nie pozwalają na wykonanie kontroli manualnej lub gdy byłaby ona długa i kosztowna wybierana jest technologia termowizyjna.

Termografia w inspekcjach budowlanych
W odpowiednich warunkach obrazowanie termowizyjne może być bardzo proste i wyraźnie wskazywać miejsca problemowe. Na rysunkach nieregularnie ukształtowane, pomarańczowe obszary pokazują miejsca oddzielania się płytek (zaznaczone strzałkami). W celu kontroli elewacji ważne jest aby skorzystać z odpowiedniego obiektywu oraz dobrych warunków światła słonecznego. W rzeczywistości dobrze przymocowane płytki lub tynk zachowują się bardzo odmiennie niż materiał, który nie jest trwale przymocowany. Możliwe jest sprawdzenie, które części elewacji nagrzewają się szybciej lub wolniej w ciągu dnia, a tym samym znaleźć miejsce problemowe.


flir ibros mediolan kamery termowizyjne włochy fasady pokrycia dachowe okładziny


Luca Del Nero jest również międzynarodowym instruktorem termografii: „ W budowlanym zastosowaniu termowizja zawsze była kluczem do sukcesu. Zawsze używamy kamer FLIR o wysokiej rozdzielczości. Ponadto wykorzystujemy zestawy obiektywów o dużej rozdzielczości przestrzennej, dzięki którym możliwe jest uzyskanie doskonałego widoku elewacji budynku.

Zaczęliśmy od niesamowitej kamery termowizyjnej FLIR P640, jest to nieaktualny już model. Teraz używamy niezawodnej kamery FLIR T640.”

flir ibros mediolan kamery termowizyjne włochy fasady pokrycia dachowe okładziny

Wiarygodne wyniki, duża elastyczność
„Pomocnicze testy, rutynowych kontroli termicznych zawsze potwierdzają jakość wykonywanych przez nas analiz.” - mówi Luca Del Nero. „Obecnie w DarkWave Thermo obrazowanie termiczne jest podstawową techniką oceny stanu fasad oraz pokazania, gdzie występują obszary problemowe.”flir ibros mediolan kamery termowizyjne włochy fasady pokrycia dachowe okładziny


„Termowizja daje nam niezawodne wyniki zarówno dla pokryć, jak i tynków na fasadach budynków. Do wykonania kontroli nie musimy używać skomplikowanych i kosztownych urządzeń do podnoszenia, ani rusztowań. Kamery FLIR zawsze dają nam jasny obraz termiczny.”

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kamerach termowizyjnych odwiedź stronę www.termowizja.ibros.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

iBros technic

E-mail: info@ibros.pl

WWW: www.termowizja.ibros.pl

Tel: +48 12 376 70 51
Fax: +48 12 376 70 52
Adres:
Wojciecha Weissa 7
31-339 Kraków

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum