rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ibros: Pomiar jakości powietrza wewnętrznego IAQ

image

W ostatnim czasie coraz większą uwagę przywiązujemy do jakości powietrza wewnętrznego IAQ w pomieszczeniach. Niewątpliwie jest to wynikiem coraz lepszego zrozumienia jaki wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie, kreatywność i produktywność ma jakość powietrza. Większość stowarzyszeń i agencji naukowych na świecie jako jeden z pięciu głównych problemów zdrowotnych wymienia złą jakość powietrza wewnętrznego IAQ. W związku z tym firmy, jednostki rządzące, szkoły, właściciele i zarządcy budynków na całym świecie skupiają coraz większą uwagę na osiągnięciu i utrzymaniu dobrej jakości powietrza w pomieszczeniach.Bez wątpienia parametry środowiska wewnętrznego mogą zmieniać się z różnych powodów. Wadliwe systemy HVAC, materiały budowlane, nowo zamontowane dywany lub sprzęt biurowy zmieniają jakość powietrza w pomieszczeniach. Tradycyjnie pomiary jakości powietrza w pomieszczeniach wykonuje się w odpowiedzi na zauważony problem lub skargę. Problemy te są następnie badane w celu ustalenia przyczyny i wprowadzenia poprawek, tak aby polepszyć jakość powietrza. Obecnie jakość powietrza w pomieszczeniach jest również mierzona w sposób ciągły i proaktywny. Ma to na celu zapewnienie utrzymania dobrej jakości powietrza dla zdrowia, bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców i użytkowników budynków. TSI projektuje i produkuje wiodące w branży przyrządy do pomiaru jakości powietrza wewnętrznego IAQ. Mierniki TSI mogą służyć do szybkiego, dokładnego i niezawodnego pomiaru i monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniach.
Rozwiązania do monitorowania jakości powietrza wewnętrznego IAQ
Pomiary jakości powietrza wewnętrznego IAQ zazwyczaj obejmują temperaturę, wilgotność, przeciąg, pomiar cząstek (PM2,5) i gazów, takich jak CO i CO2. TSI oferuje kilka rozwiązań, które pomagają szybko i dokładnie ocenić podstawowe parametry IAQ. Utrzymanie jakości powietrza i poziomu komfortu może znacznie poprawić samopoczucie, kreatywność i produktywność użytkowników pomieszczenia. Kwestie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa stanowią coraz większą część oceny jakości powietrza. Dążenie do jak największej energooszczędności sprawia, że w rezultacie budynki stają się niemal hermetyczne. Dlatego niezwykle ważnym aspektem jest prawidłowa wentylacja pomieszczeń. Gazy, opary i cząstki stałe mogą powodować niepożądane reakcje u niektórych osób, w zależności od indywidualnej wrażliwości. Niektóre z tych „wszechobecnych”, niechcianych zanieczyszczeń są potencjalnie toksyczne, zakaźne, uczulające, drażniące lub w inny sposób szkodliwe. Ostatnie badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że problem jakości powietrza występuje w ponad jednej trzeciej budynków. Bardzo ważne jest przede wszystkim szybkie reagowanie na skargi dotyczące jakości powietrza wewnętrznego. Kluczowe jest również aktywne identyfikowanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów, zanim zaczną być zagrożeniem dla zdrowia człowieka. Urządzenia TSI do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach są zaprojektowane jako mierniki o wysokiej wydajności. Urządzenia TSI pomagają specjalistom ds. jakości powietrza w znajdowaniu problemów, wprowadzaniu poprawek i utrzymywaniu standardów jakości powietrza w każdym środowisku.

Poznaj urządzenia do pomiaru jakości powietrza wewnętrznego IAQ
  • Monitory jakości powietrza AirAssure, dostępne w trzech wersjach:


 

Mierniki zapylenia DustTrak II 8530 / 8532 oraz DustTrak DRX 8533 / 8534

Mierniki IAQ-Calc 7515 / 7525 / 7545Skontaktuj się z iBros technic – autoryzowanym dystrybutorem profesjonalnych rozwiązań do pomiarów IAQ:
iBros technic
tel: +48 12 3767051
email: biuro@ibros.pl

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

iBros technic

E-mail: info@ibros.pl

WWW: www.termowizja.ibros.pl

Tel: +48 12 376 70 51
Fax: +48 12 376 70 52
Adres:
Wojciecha Weissa 7
31-339 Kraków

Produkty
dodaj+ «»

Forum