rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Free:Wszechstronność i szeroka kompatybilność

image

Jedną z najciekawszych nowości na rynku HVAC w ostatnim czasie zaprezentowała Free Polska sp. z o.o. – wyłączny przedstawiciel marki Gree w Polsce, firma od ponad 16 lat specjalizująca się głównie w dystrybucji urządzeń klimatyzacyjnych, która na sezon zimowy poszerzyła swoją ofertę o pompy ciepła Gree. Są to urządzenia przeznaczone nie tylko do realizacji ogrzewania niskotemperaturowego, ale również przygotowania c.w.u. oraz chłodzenia. Występujące w wydajnościach grzewczych od 6 do 10 kW oraz wersjach Monoblok oraz Split pompy Versati III, poza wysokimi parametrami oraz bogatymi opcjami sterowania, pochwalić się mogą wszechstronnością i szerokim wachlarzem kompatybilności z zewnętrznymi układami i akcesoriami.Pompy ciepła dają wiele możliwości konfiguracji instalacji wewnętrznych oraz realizacji różnych zadań. W tym celu bardzo często integruje się urządzenie z zewnętrznymi układami, urządzeniami, czy podzespołami. Niejednokrotnie wymaga to opcjonalnego dokupienia modułów rozszerzających, płyt komunikacyjnych czy innych akcesoriów podnoszących koszt inwestycji. W przypadku pomp ciepła Gree Versati III producent wyjątkowo sumiennie zadbał o bezkosztową i łatwą możliwość integracji. Poza najczęściej wykorzystywanym ogrzewaniem niskotemperaturowym, pompy ciepła niejednokrotnie zapewniają też ciepłą wodę użytkową. W tym celu doposażone są w zbiornik na wodę użytkową. W standardowych pompach ciepła należy zainstalować dodatkowo zawór trójdrogowy realizujący przełączanie funkcji pracy urządzenia między ogrzewaniem, a przygotowaniem c.w.u. W przypadku pomp ciepła Gree Versati Split zawór ten jest już fabrycznie wbudowany w jednostkę wewnętrzną. Aby sterować podgrzewaniem wody w zbiorniku, należy go również opcjonalnie wyposażyć w czujnik temperatury wody. W przypadku Versati (zarówno Split, jak i Monoblok) również czujnik ten zawarty jest w zestawie z urządzeniem. Co więcej, w komplecie znajduje się czujnik temperatury wody dla alternatywnego źródła ciepła. Pozwala to na szybszy montaż oraz ograniczenie kosztów przy decyzji o realizacji przygotowania c.w.u przez pompę ciepła.Ponadto pompy posiadają w zestawie czujnik temperatury pokojowej. Za jego pomocą możemy regulować pracę urządzenia w zależności od aktualnej realnej temperatury w pomieszczeniu, ciesząc się wysokim komfortem cieplnym. Co więcej, aby zapewnić wysoką niezawodność ogrzewania urządzenia typu Split w standardzie posiadają alternatywne grzałki elektryczne. Mogą one być wykorzystywane zarówno podczas skrajnie niskich temperatur, jak również w przypadku awarii pompy ciepła. Dzięki temu ogrzewanie budynku może być realizowane w każdych warunkach. Brak konieczności zakupu dodatkowej grzałki elektrycznej jako szczytowego i awaryjnego źródła ciepła znacząco wpływa na koszty inwestycyjne. 

Fot 1. Zdalny czujnik temperatury powietrza wewnętrznego

Urządzenia serii Gree Versati dają również szerokie możliwości sterowania. Poza standardowym sterownikiem dotykowym wyposażone są fabrycznie w moduł Wi-Fi. Użytkownik musi jedynie pobrać i skonfigurować darmową aplikację sterowania. Możliwa jest ponadto integracja pompy ciepła Gree z systemami inteligentnego zarządzania budynkiem (BMS). W takim przypadku również nie wymagane jest dokupywanie dodatkowych bramek, czy modułów, których cena niejednokrotnie jest wysoka. Analogicznie na listwie elektrycznej w standardzie przygotowane są opcjonalne styki podłączenia sterowania pozwoleniem na pracę. Wykorzystywane jest to przykładowo do integracji z systemami bezpieczeństwa oraz innymi źródłami ciepła. Wszechstronnie rozbudowana jest również listwa elektryczna urządzeń. Pozwala to na łatwe i bezkosztowe podłączenie i integrację wielu podzespołów i urządzeń, takich jak zawór dwudrogowy, zawór trójdrogowy, alternatywne źródło ciepła, termostat, grzałka zbiornika ciepłej wody użytkowej, czy dodatkowa pompa wodna. Ich integracja nie wymaga, podobnie jak wcześniej opisane elementy, zakupu od producenta żadnych dodatkowych płyt komunikacyjnych, czy modułów integrujących.


 
Fot 2. Okablowanie i listwy elektryczne jedn. wewnętrznej pompy ciepła Gree Versati Split

Dzięki możliwości prostej integracji z wieloma dodatkowymi elementami, pompa ciepła Gree Versati jest wszechstronnym rozwiązaniem ogrzewania. Umożliwia ona realizację wielu różnych koncepcji pracy, co jest coraz częściej wykorzystywane przez instalatorów, aby w pełni zaspokoić oczekiwania i wymagania użytkowników końcowych.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Free

E-mail: gree@gree.pl

WWW: www.gree.pl

Tel: +48 12 307 06 40
Adres:
Dobrego Pasterza 13/3
31-416 Kraków

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus
 • Arbet

  Fabryka Styropianu ARBET -jesteśmy polską firmą  i doświadczonym, wiodąc…
  Arbet

Polecamy
dodaj+ «»