rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dobre rozwiązanie - Czy feedback to skuteczny sposób na ulepszanie produktów WOBET-HYDRET?

image

Na początku trzeba jasno sprecyzować, co może oznaczać feedback w produktach wod.-kan. Jest to informacja zwrotna od sprzedających, instalatora lub klienta, która wpływa na dalsze udoskonalanie produktu.Co oznacza w praktyce feedback w oczyszczalniach ścieków?
Oczyszczalnie to bardzo rozległe pojęcie, które może obejmować samą technologię działania, jak i zbiornik, drenaż, sterowanie, itp. Jak widać jest bardzo wiele aspektów, które jeśli będą sumarycznie ulepszane mogą spowodować znaczne podniesie się ceny końcowej produktu. Przykładem jest model oczyszczalni biologicznej ZBS-7C, który jest połączeniem technologii SBR, konstrukcji dwupłaszczowej oraz rozbudowanego sterowania. Spowodowało to jednak, że jest to rozwiązanie drogie, ale adekwatne do szeregu zalet i ulepszeń jakie posiada. Dlatego należy zachować pewien umiar w masowym wprowadzaniu ulepszeń. Na pewno priorytetem dla naszej firmy są zbiorniki, gdyż ich wytrzymałość, dostępność serwisowa umożliwiają odpowiednie zaimplementowanie technologii oraz dalszy jej serwis i obsługę. Zanim wprowadziliśmy na szeroką skalę technologię SBR, pierwszym przejawem feedback od instalatorów, był ZBB-7C, który jest nadal produkowany.


Co oznacza w praktyce feedback w przepompowniach ścieków?
Najważniejsza jest oczywiście pompa, a tym samy skuteczność jej działania oraz łatwość dostępu. Jednak w tym zakresie feedback przejawił się wprowadzeniem sterownika PLC do przepompowni dwupompowych. Dodatkowo podjęliśmy się modernizacji naszego oprogramowania, które oprócz sterowania miało za zadanie diagnostykę oraz zwiększenie stopnia informacji i pomoc dla klienta. Kulminacją tego stała się skrzynka sterująca przepompowni, która ułatwia, a nie utrudnia eksploatację, zwłaszcza tam, gdzie był wymagany układ dwupompowy.


Co oznacza w praktyce feedback w zbiornikach na wodę deszczową i ścieki?
Oznacza tylko jedno, brak kompromisów, bo woda gruntowa nie wybacza błędów zarówno instalatorowi jak i producentowi. Korpusy dwupłaszczowe zbiorników, mają w tej samej technologii wykonane również dennice, które stanowią podstawę do stworzenia zwartej i wytrzymałej konstrukcji. Instalatorzy często nie biorą pod uwagę zmienności warunków gruntowych, zwłaszcza w gruntach słabo przepuszczalnych. Mamy obecnie suszę i ogólną tendencję do obniżania poziomu wód gruntowych. Jednak dłuższe ulewy mogą spowodować lokalną zmianę sytuacji, która może spowodować drastyczną zmianę sytuacji. Dlatego świadomi instalatorzy, często wybierają nasze zbiorniki w trudnych warunkach, mając na uwadze zapas wytrzymałości, który daje konstrukcja dwupłaszczowa.

 
Oczyszczalnie Oczyszczalnie

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wobet-Hydret

E-mail: info@wobet-hydret.pl

WWW: www.wobet-hydret.pl

Tel: +48 42 712 20 60
Fax: +48 42 712 00 41
Adres:
Wola Grzymkowa 25a
95-070 Aleksandrów Łódzki

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus

Polecamy
dodaj+ «»