rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Daikin Altherma - Ekonomiczne ogrzewanie inwestycji

image

System Daikin Compact – ciepłe i tanie ogrzewanie

 

Na Dolnym Śląsku, powstaje pierwszy niskoenergetyczny budynek wielorodzinny, w którym zaprojektowano odnawialne źródła o bardzo niskim zużyciu energii cieplnej.

Budynek będzie ogrzewany pompami ciepła w technologii powietrze-woda w oparciu o niskotemperaturowe urządzenia wykorzystywane także w budownictwie jednorodzinnym renomowanej japońskiej firmy Daikin należącej do światowych liderów w dziedzinie technologii klimatyzacji i pomp ciepła. W pomieszczeniu technicznym budynku będzie zainstalowana kaskada kompaktowych jednostek wewnętrznych, która będzie zapewniać ciepło oraz higieniczną wodę użytkową dla 40 mieszkań o łącznej powierzchni grzewczej 2320 m2.

 

System Daikin Compact

 

System składa się z jednostek zewnętrznych i wewnętrznych połączonych przewodami z czynnikiem chłodniczym, który nie wymaga przeprowadzania kosztownych prac związanych z wierceniem i robotami ziemnymi.

Podstawą systemu Daikin Compact jest bezciśnieniowy bufor energii. Przechowuje on ciepło i oddaje je w określonym czasie do systemu grzewczego. Zbiornik buforowy wody grzewczej został wykonany z tworzywa sztucznego metodą „wydmuszkową” (obudowa stanowi jednolitą konstrukcję – bez zbędnych połączeń uzyskując brak mostków cieplnych – a tym samym brak strat ciepła). Jest odporny na korozję i wyposażony w przepływowy wymiennik ciepła wykonany z elastycznej rury ze stali nierdzewnej o wyjątkowych właściwościach higienicznych. Ze względu na konstrukcję przepływająca przez wymiennik c.w.u. woda, nie powoduje zakamienienia wymiennika oraz nie wymaga kosztownych, cotygodniowych przegrzewów wody.

Zapotrzebowanie budynku na ciepło zmienia się w zależności od stanu pogody oraz profilu użytkowania. Zastosowanie tak zwanej technologii inwerterowej wdrożonej przez markę Daikin, powoduje że, moc sprężarki można regulować w zakresie od 50 do 100%, co umożliwia płynne dostosowywanie mocy pompy ciepła do bieżących potrzeb. Umieszczone wewnątrz urządzenia elektroniczne przejmują funkcję zarządzania wydajnością, bez konieczności ingerencji użytkownika Dzięki temu znacznie wzrasta wydajność energetyczna.
Z wykonanego bilansu energetycznego wynika, iż instalując pompy ciepła Daikin Compact uzyskujemy ciepło oraz wodę użytkową na poziomie 15 zł rocznie na 1 m2.Przykładowo, za mieszkanie o metrażu 50 m2 zapłacimy za ogrzanie mieszkania z wodą użytkową średnio co miesiąc 65 zł.
Ponadto w celu ograniczenia kosztów na potrzeby budynku zostanie zbudowana instalacja fotowoltaiczna, która zapewni energię elektryczną dla wind oraz części wspólnych budynku.
 Koncepcję instalacji grzewczej dla danego budynku przygotowała firma Eko Technology zajmująca się doborem urządzeń dla budownictwa jednorodzinnego i wielorodzinnego, która od lat ma doświadczenie w instalowaniu pomp ciepła różnych producentów, jednak współpraca opiera się głównie o technologię marki Daikin, ze względu na szeroką gamę wszechstronnych ekonomicznych urządzeń dostosowujących systemy zależnie od zapotrzebowania energetycznego budynku. Mimo, iż firma Eko Technology ma siedzibę w małym mieście Sieradz, zainstalowała 60% dotowanych pomp ciepła w Ogólnopolskim Programie NFOŚiGW „Prosument” wraz z instalacjami fotowoltaicznymi uniezależniając energetycznie mieszkańców budynków.

W chwili obecnej porównując ceny nośników źródeł energii oraz możliwości jej pozyskiwania stwierdzić należy, że projektując budynek jedno- czy wielorodzinny, hotel, firmę, halę, itp. należałoby proponować montaż pomp ciepła, gdyż system ten jest najkorzystniejszym rozwiązaniem z uwagi na najniższe koszty eksploatacji budynku ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła nie zapominając o możliwości niezależności energetycznej.www.daikin.pl
www.ekotechnology.pl
kontakt telefoniczny do firmy Eko Technology:
603555008 / 607555546KONTAKT

Daikin