rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Szukasz podłogi? Otaczaj się naturalnym drewnem, nie jego imitacjami

image

Prawie jak, zupełnie jak, przypominają - niezależnie jak będziemy je opisywać, imitacje zawsze pozostaną jedynie odzwierciedleniem produktu, który kopiują. Tego typu rozwiązania tylko z wyglądu przypominają docelowy wyrób; nie są w stanie oddać jego cech; zapachu, koloru, czy naturalnej różnorodności.
Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, każdy inwestor wybiera najwłaściwszą dla siebie opcję. Grunt to podjąć świadomą decyzję, której nie trzeba będzie za kilka lat żałować.


Lite podłogi a laminaty
Wymiana podłóg jest zwykle uciążliwa, toteż należy wybrać produkty, które będą służyć latami. W związku z tym, szczególną uwagę trzeba zwrócić na trwałość materiału. Nie bez znaczenia jest przy tym jego faktura, sposób konserwacji i... dźwięk, jaki wydaje.
Kupując podłogę warto pamiętać, że branża słowem „panela” określa także produkty wykonane z drewna, zaś warstwowe elementy z naniesionym rysunkiem drewna to laminaty (podłogi laminowane).


Wygląd i trwałość
Na laminatach obraz drewna (jego struktura) jest nanoszony fabrycznie. Niezależnie od zastosowanego wzorca - nawet najlepszej jakości - będzie to tylko imitacja. Powtarzalne rysunki są właściwie dokładnym zaprzeczeniem materiałów występujących w przyrodzie. Tym, co tak bardzo przyciąga uwagę jest bowiem unikatowy charakter drewna.
Odpowiednio zaimpregnowane naturalne surowce są bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania niż laminaty. Najlepszym tego przykładem są dębowe podłogi Chapel Parket, które w procesie produkcji są poddawane szeregowi czynności wpływających na ich wygląd i trwałość.

- Podłogi Chapel Parket nie są barwione bejcą, ich kolor to rezultat właściwej obróbki materiału. Kolor drewna jest utrwalany olejem woskowym wzbogaconym o związki krzemu. Substancja ta zabezpiecza podłogi i chroni je znacznie bardziej niż standardowe oleje woskowe - wyjaśnia Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska.
Jedną z cennych zalet dobrze zaimpregnowanego drewna jest ich bezproblemowa pielęgnacja i konserwacja. - Podłóg Chapel Parket nie trzeba nawet cyklinować. Wystarczy raz w roku „odświeżyć” je przy pomocy oleju konserwacyjnego. Koszty zabiegu są niskie, a czynność nie jest skomplikowana - podkreśla S. Kos.


Faktura i dźwięk
Laminaty tylko estetyką nawiązują do naturalnego materiału. Plastikowe elementy w żaden sposób nie oddadzą faktury drewna i jedynego w swoim rodzaju wrażenia stąpania na bosaka po naturalnie ciepłej podłodze. Tego typu elementy bywają (niebezpiecznie) śliskie, są też bardzo akustyczne. Laminowane elementy mogą odstraszać irytującym stukaniem, pojawiającym się przy każdym kroku. W przeciwieństwie do nich, drewniane podłogi doskonale tłumią hałasy. Zamontowane w pokoju dziecka skutecznie wyciszą odgłosy np. wyścigów resoraków.


Inwestycja na przyszłość
Lite, wykonane z wysokiej jakości drewna podłogi są droższe od ich imitacji. Dobry materiał jest drogi, a na ostateczną cenę bezpośrednio wpływają także koszty produkcji.
Ze względu na cenę (ale nie tylko z tego powodu) laminaty dla niektórych inwestorów są tymczasowym rozwiązaniem, celowo kupowanym na pewien czas.
- Podłogi z naturalnego drewna to natomiast produkt na całe życie. To inwestycja, która procentuje wraz z upływającym czasem - podsumowuje ekspert firmy Chapel Parket Polska.* * *
Zdjęcia:
Podpis: Dębowe podłogi z oferty firmy Chapel Parket Polska.

Artykuł prasowy Chapel Parket – podłogi z własną historiąZimowa promocja OknoPlus pełna rabatów oraz innowacyjnych NOWOŚCI