rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Podstawowe informacje o izolacjach: rss

1 2
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Odpowiednia termoizolacja latem
W gorących miesiącach w domu może być chłodniej dzięki dokładnie temu samemu działaniu, od którego zależy ciepło zimą. Warunkiem komfortowych temperatur wewnątrz pomieszczeń przez cały rok jest bowiem prawidłowo wykonana izolacja termiczna.
Czy styropian jest materiałem przyjaznym środowisku?
W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpowszechniejszy materiał ociepleniowy - styropian.
Jakie są zalety ocieplenia domu styropianem?
Gwałtownie rosnące ceny energii nadały nowy impet zainteresowaniu termomodernizacją domów. Jej głównym celem jest bowiem ograniczenie zapotrzebowania budynku na energię. Przełom jesieni i zimy to ostatni moment, by przeprowadzić ten proces przed nastaniem mrozów.
Klimatyczny "code red". Dlaczego potrzebujemy działań na rzecz klimatu?
Tragiczne powodzie, niszczycielskie pożary i cyklony. Mroźna zima i nieznośnie gorące lato – rok 2021 został zdominowany przez ekstremalne zjawiska pogodowe w każdym regionie Świata.
Ociepl dom i żyj zdrowo
Wiosna oraz poluzowane obostrzenia covidowe pozwalają nareszcie cieszyć się spędzaniem czasu poza domem. Miejmy nadzieję, że pandemia wciąż będzie w odwrocie, a nasz dom pozostanie idealnym schronieniem przed upałem podczas lata oraz chłodem w zimowe i jesienne dni.
Ocieplenie starego domu
Cztery miliony domów jednorodzinnych w Polsce nadal wymaga termomodernizacji – wynika z najnowszych szacunków rządu. I choć właściciele bezpośrednio mogą odczuć efekty tej inwestycji w niższych rachunkach za ogrzewanie, termomodernizacja przestała być sprawą prywatną. Wpisuje się bowiem w jeden z globalnych celów, jakim jest zeroemisyjność.
Styropian biały czy grafitowy? Wybór materiałów w nowej rzeczywistości
Oszczędzanie energii to już nie jest hasło, ani apel. To konkretne działania i obowiązki, które dotyczą np. budujących domy. W 2021 roku takie osoby muszą pamiętać, że zaostrzyły się wymagania co do energooszczędności budynków, a to ma wpływ na wybór technologii i materiałów budowlanych.
Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Obowiązujące od 1 stycznia br. nowe Warunki Techniczne sprawiają zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych.
Styropian w konstrukcjach drogowych
Większość z nas wie, że styropian jest bardzo dobrym materiałem izolacyjnym, wykorzystywanym przede wszystkim do ocieplenia domów. Jednak poza tym zastosowaniem, płyt styropianowych używa się też w innych celach, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy - na przykład w budownictwie drogowym.
Zimowe wieczory w przytulnym domu, czyli zalety ocieplenia styropianem
Ale u was ciepło, w domach zazwyczaj jest zimno. No właśnie, czy w domu musi być chłodno? Wysokie koszty ogrzewania skłaniają wiele osób do manewrowania temperaturą, i choć potem portfel to wytrzymuje, to komfort na tym cierpi. By realnie zmienić sytuację, trzeba zacząć od podstaw.
Termoizolacja, czyli o komforcie życia
Dom jest tam, gdzie bliscy – uważa wielu. I dąży do tego, by im samym i ich bliskim było dobrze we wspólnych ścianach. A znaczy to również, by dom zapewniał komfortowe i zdrowe warunki do życia.
Czy jesień to dobry czas na termomodernizację?
Termomodernizacja to złożony temat, który może budzić wiele wątpliwości. W jakich sytuacjach jest konieczna? Jak dobrać odpowiedni materiał izolacyjny? I wreszcie - w którym momencie roku należy ją wykonać? Pytania wynikają z faktu, że każdy dom jest inny i wymaga właściwych, dostosowanych rozwiązań. Termin w jakim można wykonywać prace jest jednak uniwersalny dla każdego budynku i jesteśmy w stanie jednoznacznie go określić.
Ocieplony dom to… zdrowy dom
Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia termoizolacja domu niesie za sobą szereg korzyści – zaczynając od pozytywnego wpływu na środowisko, na uldze dla naszych portfeli kończąc. Warto skupić się także na innym, niezwykle istotnym aspekcie właściwego ocieplenia budynku – jego roli z punktu widzenia zdrowia mieszkańców.
Sposób na izolację w miejscach wilgotnych
Jeżeli zależy nam na skutecznej termoizolacji, powinniśmy pamiętać, że musi ona pozostać odporna na oddziaływanie wilgoci. W takich przypadkach bardzo istotna jest cecha jaką charakteryzuje się styropian, który… prawie wcale nie chłonie wody. Jednak niektóre płyty izolacyjne, wykonane z tego materiału, wykazują jeszcze mniejszą zdolność absorpcji płynów. To wszystko dzięki odpowiedniej metodzie produkcji! Właśnie takie produkty z powodzeniem możemy wykorzystać w miejscach o podwyższonej wilgotności - takich jak piwnice, fundamenty czy dachy.
Termoizolacja w stylu eko
Wpływ na środowisko z niszowego zainteresowania stał się w ostatnim czasie jednym z głównych kryteriów oceniania niemal wszystkich aktywności człowieka. Tak jest i z pracami budowlanymi oraz remontowymi. Jeśli przyjrzeć się ocieplaniu domu styropianem, to na rzecz ekologii przemawiają dwa znaczące argumenty.
Ciepły montaż z dofinansowaniem
Ciepłe, dobrze zamontowane okna to komfort i wygoda, a przede wszystkim duże oszczędności w domowym budżecie. Przez nieszczelności, tą drogą ucieka nawet 30% energii cieplnej, a wraz z nią pieniądze z naszego portfela. W obecnej sytuacji, nową stolarkę okienną możemy zamówić bezpiecznie bez konieczności wychodzenia z domu. Zdalnie sprawdzimy także możliwość skorzystania z programów dofinansowania tego typu inwestycji.
Innowacyjne odkrycie, które zmieniło rynek budowlany
Produkcja styropianu na masową skalę zaczęła się już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Od tamtego czasu jest to jeden z najpopularniejszych materiałów termoizolacyjnych na rynku. A jak do tego doszło?
Termoizolacja - inwestycja na całe życie
Życie większości z nas zatrzymało się niczym w stop-klatce w obliczu pandemii koronawirusa. Są jednak takie działania, które trudno odłożyć, zwłaszcza kiedy zostały rozplanowane w dłuższej perspektywie czasowej jak np. budowa domu. Pora zatem skorygować pierwotne plany, by jak najszybciej wrócić na plac budowy, gdy sytuacja zacznie się uspokajać.
Poradnik doboru pap online
Dobór odpowiedniej papy, a tym bardziej prawidłowego systemu do konkretnego pokrycia dachowego nie jest sprawą prosta, nawet dla fachowca .
Skuteczna ochrona przed wilgocią
Jedną z podstawowych cech styropianu, która determinuje jego właściwości izolacyjne, jest to, że nie chłonie wody. Jednak niektóre elementy domu takie, jak fundamenty czy dachy narażone są na podwyższoną wilgotność, co oznacza, że wymagają materiałów o jeszcze bardziej wyśrubowanych zaletach.
Wywiad z inwestorem, który niczym Krzysztof Kolumb odkrywa w Polsce tę ciekawą technologię jutra
Rozmawiamy z Panem Krzysztofem Bierówką, który zdecydował się na budowę domu w nietypowej jak na polskie warunki, bardzo nowoczesnej technologii nazywanej technologią szalunku traconego o nazwie IZODOM 2000.
Jak produkuje się styropian?
Styropian – jak się go produkuje? Jakie są zalety stosowania styropianu? Jak i dobrać właściwe parametry styropianu? Na kilka z tych pytań odpowiada nowy film – jak produkowany jest styropian.
Ocieplone domy mogą powstrzymać smog
Nie mamy już wątpliwości, że główną przyczyną smogu w polskich miastach są niewłaściwie i nadmiernie ogrzewane budynki. Polacy zużywają zdecydowanie zbyt wiele energii, ponieważ większość domów jest niewystarczająco lub w ogóle nieocieplona.
Jak odizolować akustycznie mieszkanie w bloku? Są na to sposoby!
Muzyka, tupanie czy głośne rozmowy – odgłosy pochodzące z sąsiednich mieszkań w bloku mogą mocno ograniczać nasz komfort. I chociaż odpowiednia izolacja akustyczna powinna być zapewniona na etapie budowy, to są sposoby, aby poprawić akustykę po zamieszkaniu i zyskać komfortową ciszę.
TOP 10 pytań i odpowiedzi na temat izolacji
Dobry projekt, poprawny montaż, a przede wszystkim właściwy wybór materiałów izolacyjnych ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowników.
Kupując nieruchomości, sprawdź ich jakość!
Od kilkunastu miesięcy trwa boom na rynku nieruchomości. Liczba kredytów hipotecznych udzielanych w Polsce jest najwyższa od 6 lat. Czy w parze z dużą liczbą nowo powstających budynków idzie też wysoka jakość? Na jakie kwestie należy zwracać uwagę przy zakupie domu lub mieszkania?
Grafitowy styropian – Innowacja w izolacji
Izolacja cieplna budynku – gwarancją korzyści dla użytkownika
Co zrobić, aby nowy dom nie stracił na wartości?
Budując dom powinniśmy sprawdzić, jakie rozwiązania i materiały izolacyjne warto zastosować, aby nasz budynek spełniał nie tylko minimalne wymagania prawne obowiązujące dzisiaj, ale był korzystną inwestycją na długie lata. Na co zwrócić uwagę, aby był również atrakcyjną ofertą na rynku nieruchomości?
Termo Organika radzi jak walczyć ze smogiem w domu
Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia, stąd niechlubny tytuł europejskiego rekordzisty w zanieczyszczeniu pyłami. Co ciekawe, największymi trucicielami powietrza nie są samochody czy przemysł, ale nieocieplone lub słabo ocieplone budynki.
Materiały izolacyjne – skuteczne narzędzie do walki ze smogiem
Czy wiedzą Państwo, że ogrzewanie domów i mieszkań w Polsce pochłania niemal tyle energii, co cały przemysł lub transport?
Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni, bez użycia klimatyzacji?
Jak ochłodzić mieszkanie w upalne dni, bez użycia klimatyzacji? Kiedy temperatura powietrza ma ponad 30 stopni Celsjusza i żar leje się z nieba, nieocieplony dom zamiast być chłodną, przyjemną oazą, jest gorącym pudełkiem, z którego chce się uciec.
Jak kupić dobry styropian? Opłacalny wybór styropianu
Wykonanie termomodernizacji budynku zapewni przytulny dom zimą i błogi, chłodny czas w okresach najbardziej szkodliwych upałów, z minimalnymi rachunkami za ogrzewanie czy klimatyzację
Życie zgodne z Matką Naturą, czyli termoizolacja, która wyjdzie Ci na zdrowie
Jeden ze znanych amerykańskich pisarzy, Dan Brown w książce „Anioły i Demony” napisał: „Nasza planeta jest organizmem, a my wszyscy komórkami o różnych zadaniach (…) jesteśmy spleceni ze sobą, służymy sobie nawzajem i służymy całości”.
Ochrona akustyczna w świetle warunków technicznych
Dział IX Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie zawiera informacje dotyczące ochrony akustycznej budynków.
Budownictwo a smog
Okazuje się, że ogrzewanie, to pośredni winowajca zanieczyszczenia powietrza.
Jak sprawdzić stan izolacji cieplnej?
Wymagania prawne w zakresie konsumpcji energii przez budynki stają się coraz bardziej zaostrzone.
Zawilgocenia, grzyb i wyższe rachunki - poznaj winowajcę
Jak zawilgocenia i grzyb mogą wpływać na wyższe rachunki oraz jak sobie z nimi radzić?
Mniejsze rachunki za ogrzewanie dzięki Profit-Macie
Współczynnik lambda i grubość to priorytety jeśli chodzi o dobór izolacji do naszego domu.
Wełna mineralna do Twojego domu? Naturalnie brązowa!
Istotny wpływ na komfort domowników mają wykorzystywane w budynku materiały izolacyjne. Ale jaki materiał wybrać?
ISOVER: Wybierasz materiały izolacyjne? Zapoznaj się z etykietą!
Dowiedz się, dlaczego etykiety mają tak duże znaczenie przy wyborze izolacji.
Materiały izolacyjne ISOVER – sprawdź różnice, które mają znaczenie
Izolacja cieplna budynków to wymóg prawny. Jednak jej ostateczny efekt może się znacząco różnić, m.in. z uwagi na jakość i rodzaj wyrobów stosowanych do izolacji cieplnej. Jak zagwarantować sobie korzyści finansowe i komfort użytkowania?
ISOVER: Plan na wiosnę - Termomodernizacja domu
Właściwa termomodernizacja pozwala na obniżenie zapotrzebowania energetycznego oraz kosztów ogrzewania.
ISOVER: Na straży ciepła – jak uchronić dom przed utratą energii?
Dowiedz się jakimi drogami ucieka ciepło i jak temu zapobiec.
Izolacja istniejących budynków
Aby zapobiec stratom energii w budynku trzeba pamiętać o czynnikach zwiększających zużycie energii cieplnej w budynku.
Izolacja budynków pasywnych a warunki pożarowe
Przy wyborze materiałów izolacyjnych w budynkach pasywnych nie należy oszczędzać. Ideą budownictwa pasywnego jest doprowadzenie do sytuacji, że dom jest prawie samowystarczalny energetycznie, aby tego dokonać materiały izolacyjne muszą być najwyższej jakości i doskonałych właściwościach.
Styropian- izolacja domu
Styropian, czyli polistyren ekspandowany aż w 98% składa się z powietrza, które jest doskonałym izolatorem cieplnym, pozostałe 2% to polistyren.
Czy ciepło ucieka przez podłogę do gruntu?
​Około 10% ogólnych strat ciepła w budynku jest generowane poprzez przenikanie ciepła przez nie zaizolowaną lub nieskutecznie zaizolowaną podłogę do gruntu.
Co to są izolacje natryskowe?
Pianka poliuretanowa stosowana jest do izolacji termicznych metodą natrysku przy użyciu specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych.
Co to jest izolacja transparentna?
Izolacja transparentna to zewnętrzna warstwa w przegrodach budowlanych, której konstrukcja umożliwia bierną lub czynną konwersję energii promieniowania słonecznego z jednoczesnym ograniczeniem strat ciepła od otoczenia.
Termocert: Wady izolacji cieplnej
Prawidłowe ocieplenie to w czasach drożejącej energii jedna z najważniejszych właściwości wybudowanego obiektu. Izolacja termiczna złej jakości obniża nie tylko komfort cieplny ale oznacza także wyższe koszty użytkowania obciążające domowy budżet. Termowizja daje możliwość wiarygodnej oceny izolacyjności cieplnej budynku.
1 2
Następny