rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Podstawowe informacje o izolacjach: rss

1 2 3 4 5 6
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Od słomy po farbę, czyli dzieje termoizolacji
Problem, co zrobić, aby ocieplić swoje schronienie pojawił się, od kiedy postawiono pierwszy budynek. Przez kolejne wieki, rozwiązywano go na różne sposoby, używając wielu materiałów i technologii. Do dzisiaj powstają nowe, innowacyjne sposoby zabezpieczania mieszkań przed ucieczką ciepła. Poznaj krótką historię izolacji cieplnej.
Odpowiednia termoizolacja latem
W gorących miesiącach w domu może być chłodniej dzięki dokładnie temu samemu działaniu, od którego zależy ciepło zimą. Warunkiem komfortowych temperatur wewnątrz pomieszczeń przez cały rok jest bowiem prawidłowo wykonana izolacja termiczna.
Czy styropian jest materiałem przyjaznym środowisku?
W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii. Te wszystkie cechy, ważne dla ekologii, ma najpowszechniejszy materiał ociepleniowy - styropian.
Jakie są zalety ocieplenia domu styropianem?
Gwałtownie rosnące ceny energii nadały nowy impet zainteresowaniu termomodernizacją domów. Jej głównym celem jest bowiem ograniczenie zapotrzebowania budynku na energię. Przełom jesieni i zimy to ostatni moment, by przeprowadzić ten proces przed nastaniem mrozów.
Klimatyczny "code red". Dlaczego potrzebujemy działań na rzecz klimatu?
Tragiczne powodzie, niszczycielskie pożary i cyklony. Mroźna zima i nieznośnie gorące lato – rok 2021 został zdominowany przez ekstremalne zjawiska pogodowe w każdym regionie Świata.
Ociepl dom i żyj zdrowo
Wiosna oraz poluzowane obostrzenia covidowe pozwalają nareszcie cieszyć się spędzaniem czasu poza domem. Miejmy nadzieję, że pandemia wciąż będzie w odwrocie, a nasz dom pozostanie idealnym schronieniem przed upałem podczas lata oraz chłodem w zimowe i jesienne dni.
Ocieplenie starego domu
Cztery miliony domów jednorodzinnych w Polsce nadal wymaga termomodernizacji – wynika z najnowszych szacunków rządu. I choć właściciele bezpośrednio mogą odczuć efekty tej inwestycji w niższych rachunkach za ogrzewanie, termomodernizacja przestała być sprawą prywatną. Wpisuje się bowiem w jeden z globalnych celów, jakim jest zeroemisyjność.
Styropian biały czy grafitowy? Wybór materiałów w nowej rzeczywistości
Oszczędzanie energii to już nie jest hasło, ani apel. To konkretne działania i obowiązki, które dotyczą np. budujących domy. W 2021 roku takie osoby muszą pamiętać, że zaostrzyły się wymagania co do energooszczędności budynków, a to ma wpływ na wybór technologii i materiałów budowlanych.
Ocieplenie elewacji ETICS z ISOVER zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021
Obowiązujące od 1 stycznia br. nowe Warunki Techniczne sprawiają zobowiązują inwestorów do tego, by budynki skuteczniej kumulowały ciepło i stały się tańsze w utrzymaniu, szczególnie w sezonie grzewczym. Kluczową kwestią jest sprostanie wymaganiom w zakresie współczynnika przenikania ciepła U, co w praktyce oznacza zastosowanie średnio o 2 cm grubszego materiału izolacyjnego dla budynków nowych i odnawianych.
Styropian w konstrukcjach drogowych
Większość z nas wie, że styropian jest bardzo dobrym materiałem izolacyjnym, wykorzystywanym przede wszystkim do ocieplenia domów. Jednak poza tym zastosowaniem, płyt styropianowych używa się też w innych celach, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy - na przykład w budownictwie drogowym.
1 2 3 4 5 6
Następny