rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Izolacje fundamentów: rss

1 2
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Termoizolacja – kiedy najlepiej ją wykonać?
Gdy temperatura na zewnątrz spada w okolice zera definitywnie kończy się sezon prac budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę kończy się on nieco wcześniej, na przykład, gdy chodzi o wykonywanie termoizolacji.
Arbet: Jak niedrogo zatrzymać ciepło?
Jak zadbać o rozwiązania energooszczędne i jaką rolę pełni tu styropian?
Izolacja fundamentów – co warto wiedzieć?
Solidny fundament to podstawa konstrukcji budynku. Równie ważne, jak jego prawidłowe wykonanie, jest uszczelnienie, a przede wszystkim skuteczna hydroizolacja zapobiegająca przenikaniu wilgoci a nawet wody z gruntu. Użyte tu rozwiązania muszą być trwałe, a zarazem elastyczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych.
Ocieplanie fundamentów – jak uniknąć błędów?
Izolacja i ocieplanie fundamentów -uniknąć błędów: Jakich błędów unikać przy wykonaniu izolacji fundamentów.
Termoizolacja fundamentów
Ciepły dom wspiera się na ciepłych fundamentach. Bez przeprowadzenia termicznej izolacji tej najniższej, osadzonej w gruncie części budynku, nie da się zapewnić ani komfortu mieszkania, ani niższych kosztów ogrzewania
Jak ocieplić podłogę?
Izolacja termiczna podłóg, czyli elementów wewnątrz domu, jest równie ważna, co docieplenie elementów zewnętrznych, czyli ścian i dachu. Brak warstwy izolacyjnej zadziałałby jak każda inna nieszczelność - to znaczy otworzyłby ciepłu drogę ucieczki.
Odpowiednia termoizolacja – ciepło w zimie, chłodno w lecie
Zima to test dla skuteczności izolacji cieplnej domu. Im bardziej spada temperatura, tym bardziej odczuwamy uciążliwość „zimnych” miejsc. Szybka reakcja i przeprowadzenie docieplenia już wiosną to podwójna korzyść - nie tylko w następnym sezonie zimowym komfort mieszkania będzie większy, ale pozytywne skutki odczujemy także w upały.
Izolacja podłogi – na co zwrócić uwagę?
Ocieplenie domu najczęściej kojarzy się nam z ułożeniem po zewnętrznej stronie ścian odpowiedniej warstwy styropianu. Tymczasem równie ważna jest izolacja wszystkich elementów domu, w tym także tych wewnętrznych, jakimi są np. podłogi.
Zacznijmy od podstaw, czyli izolacja fundamentów
Trwałe, mocne, odporne. Dom powinien się wspierać na takich właśnie fundamentach. Ich prawidłowe wykonanie i ocieplenie mają kluczowe znaczenie dla późniejszego komfortu życia, a także niebagatelny wpływ na zdrowie mieszkańców. Chcemy mieć ciepły i suchy dom? Musimy zadbać o fundamenty.
Cicho sza dzięki ISOVER Twist
ISOVER Twist to paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających. Produkt ten od niespełna roku dostępny jest w ofercie producenta i zadomowił się już na polskim rynku, stanowiąc spore ułatwienie dla wykonawców. Prosty w montażu, z pozoru drobny element, w sposób kluczowy wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.
1 2
Następny