rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Thermistar – technologia stworzona dla wełny mineralnej marki Isover

image

Thermistar – technologia stworzona dla wełny mineralnej


Thermistar to prekursorski sposób produkcji wełen mineralnych opracowany w laboratoriach Saint-Gobain. Innowacyjna technologia 7-krotnej kompresji pozwala marce ISOVER tworzyć produkty o wyjątkowych właściwości termoizolacyjnych oraz użytkowych.


Dzięki innowacyjnej technologii układania włókien Thermistar, marka ISOVER łączy w swoich produktach najlepszą lambdę na rynku z optymalną grubością płyt i mat z wełen szklanych. Dla przykładu płyty z wełny mineralnej ISOVER Multimax30 charakteryzują się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,030 W/mK. Co istotne, technologia 7-krotnej kompresji poprawia własności użytkowe produktów, takie jak elastyczność czy delikatność włókien. Dzięki temu montaż produktów jest wygodniejszy, przebiega szybko i sprawnie. Poza poprawą parametrów użytkowych i termoizolacyjnych, Thermistar umożliwia również zwiększenie kompresji produktów z wełny szklanej i uzyskiwanie wydajności z rolki równej 700 procent, co efektywnie wpływa na obniżenie kosztów transportu, magazynowania, a także pozwala na wygodne przewożenie izolacji na plac budowy przez klienta końcowego.Po co nam najniższy współczynnik przenikania ciepła?
W budownictwie efektywnie energetycznym, ale także w projektach termomodernizacyjnych, elementem kluczowym jest odpowiedni stopień izolacyjności termicznej przegród. To właśnie izolacyjność ścian, podłóg, dachu i okien decyduje o tym, czy dom będzie tracił ciepło, którego wytworzenie staje się coraz droższe. Aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed stratami energetycznymi, powinniśmy nie tylko zachować ciągłość izolacji, ale także wybrać produkt o najlepszych parametrach technicznych. Spośród wielu propozycji materiałów izolujących warto zwrócić szczególną uwagę na wełnę mineralną. Produkty wytwarzane w technologii Thermistar w fabryce ISOVER nie tylko posiadają najniższy współczynnik przewodzenia ciepła, ale także ich grubość jest dopasowana do wymagań projektu.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice