rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


5 modnych w 2022 kolorów oklein drewnopochodnych

image

Okna plastikowe w okleinie drewnopodobnej to rozwiązanie idealne. Z jednej strony oferują wszystkie walory stolarki PVC – jej wytrzymałość, wysoką energooszczędność i łatwość konserwacji. Z drugiej zaś – mają urok naturalnego drewna. Tylko jaki wzór wybrać? Zobaczcie  5 najmodniejszych kolorów okien drewnopodobnych w 2022.Okna PVC we wzorach inspirowanych drewnem to rozwiązanie coraz chętniej wybierane i przez architektów, i przez inwestorów. Trudno się dziwić, gdyż łączą w sobie wszystkie zalety obu produktów. Z jednej strony oferują wysoką izolacyjność: cieplną i akustyczną, a także dużą wytrzymałość na deszcz i wiatr. Przy tym łatwo je utrzymać w czystości i poza okresową regulacją okuć – w zasadzie nie wymagają konserwacji. Z drugiej strony okna PVC w nowoczesnych okleinach inspirowanych drewnem do złudzenia przypominają naturalny materiał. Wprowadzają do wnętrz ciepłą i przytulną atmosferę. A do tego, w odróżnieniu od drewna, nie są tak wrażliwe na czynniki atmosferyczne – w tym przede wszystkim na działanie słońca.
- Nowoczesne okleiny, jakie stosują nasi dostawcy – firmy Rehau i Salamander charakteryzują się wysoką odpornością na działanie promieni UV. Nawet gdy montowane są w miejscach bardzo eksponowanych na słońce np. po stronie południowej, okleiny nie zmienią koloru, ani nie zbledną. Przez długie lata będą cieszyć dokładnie takim samym kolorem i nasyceniem barw jak pierwszego dnia. – wyjaśnia Karol Suchocki z firmy Abakus.


5 najmodniejszych kolorów okien drewnopodobnych
Tylko jakie okleiny są obecnie najmodniejsze i najlepiej wpisują się w aktualne trendy wzornicze? Oto 5 kolorów, po które inwestorzy sięgali najchętniej w 2022 roku.


Złoty Dąb
Złoty Dąb to faworyt inwestorów już od kilku sezonów. Doceniany jest przede wszystkim za ciepłe wybarwienie i wyraźny, ale zarazem subtelny rysunek słojów. To wzór bardzo uniwersalny. Doskonale pasuje do klasycznego budownictwa jednorodzinnego. Komponuje się z elewacjami w beżach i kremach, a także ponadczasowej bieli. We wnętrzach równie dobrze wygląda zaś zestawiony z szarościami mebli (np. kanap czy krzeseł) i czernią elementów dekoracyjnych.


Orzech
Głęboki odcień mlecznej czekolady to największy walor koloru Orzech. Ciemny brąz perfekcyjnie komponuje się z rysunkiem usłojenia i wyczuwaną pod palcami strukturą powierzchni. To również propozycja przede wszystkim do budownictwa klasycznego. Okna w kolorze Orzech są bardzo eleganckie. Doskonale wyglądają w jadalni z dużym dębowym stołem i drewnianym kredensem, w stylizowanej kuchni lub salonie z komfortowym wypoczynkiem.


Dąb Bagienny
Trzecie miejsce na podium zajmuje Dąb Bagienny. Jest on najciemniejszą propozycją z trójki najchętniej wybieranych oklein drewnopodobnych. Ciemny czekoladowy brąz połączony jest z niemal czarnymi elementami, dzięki czemu dobrze wygląda zarówno w domach w tradycyjnym, jak i tych w nowoczesnym stylu. Najlepiej zestawić go z jasną elewacją, ale ciekawy efekt można też uzyskać zestawiając go z elewacją kamienną i z elementami z drewna. We wnętrzach Dąb Bagienny pozwala na całkiem dużą swobodę. Ale np. do jasnego stylu skandynawskiego nie będzie pasował.


Nebraska /Winchester
Czwarta z najchętniej wybieranych oklein drewnopodobnych ma dwie nazwy: Nebraska (Salamander – bluENERGY) i Winchester (Rehau – bluSYNEGO). To z kolei najjaśniejsza z propozycji w TOP 5. Wyróżnia się ciepłym, karmelowo-bursztynowym odcieniem. Znakomicie pasuje do domów rodzin młodych i energicznych, które lubią aktywnie spędzać czas. Ale nie tylko. Nebraska/Winchester to kolor bardzo uniwersalny. Można go z powodzeniem wkomponować w aranżacje nowoczesne (jako akcent), jak też skandynawskie, rustykalne i oczywiście klasyczne.


Mahoń
Listę najmodniejszych oklein inspirowanych drewnem zamyka Mahoń. Kolor ten od lat znajduje się w czołówce najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych. Mahoń to kolor bardzo wyrazisty. Wyróżnia się ciekawym zestawieniem elementów i refleksów bardzo ciemnych – brązowych i brunatnych, jak też jaśniejszych – w winnych i burgundowych. Pasuje do elewacji jasnych i białych, a także dachów w odcieniach czerwieni. Warto też zestawić go z kamieniem i klinkierem. Efekt gwarantowany.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Abakus Okna

E-mail: abakus@abakus-okna.com.pl

WWW: www.abakus-okna.com.pl

Tel: +48 85 713 09 70
Adres:
A. Aleje Jerozolimskie 100
00-807 Warszawa

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.