rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Arbet: Stowarzyszenie Solidarni „Plus” w Wandzinie Lodołamaczem 2021

image

Od wielu lat FS ARBET wspiera Stowarzyszenie Solidarni „Plus” w Wandzinie. ARBET jako jeden z pierwszych podaje dalej informację, że Stowarzyszenie zostało nagrodzone tytułem Lodołamacza 2021.Lodołamacze to wyjątkowy konkurs, organizowany co roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Lodołamaczami nagradza się tych, którzy w szczególny sposób dbają o osoby z niepełnosprawnościami. A także – jak piszą organizatorzy – tym samym udowadniają, że wszyscy w równym stopniu możemy pracować, podróżować, spędzać wolny czas. Czyli dowodzą, że niepełnosprawność nie przeszkadza w uczestniczeniu w życiu społecznym.


Stowarzyszenie Solidarni „Plus” w Wandzinie
Ośrodek w Wandzinie jest największą, stacjonarną placówką w Polsce dla osób żyjących z HIV/AIDS. Prowadzi programy terapeutyczne skierowane dla osób uzależnionych, motywuje i edukuje. Stowarzyszenie Solidarni „Plus” prowadzi też działalność proekologiczną, mającą na celu ochronę różnorodności biologicznej oraz dziedzictwa narodowego. Dalej – podmiot realizuje liczne inicjatywy i projekty, których celem jest wsparcie osób wykluczonych społecznie/zawodowo w zakresie wykraczającym poza ramy podstawowej opieki terapeutycznej i medycznej, np. działalność Centrum Integracji Społecznej oraz powołanie Ochotniczej Straży Pożarnej. Między innymi ten właśnie aspekt działalność został wyróżniona w programie Lodołamaczy. Bez wątpienia – Stowarzyszenie zna się na tym doskonale.


Lodołamacze 2021
Kilka tygodni wcześniej Wandzin został nagrodzony Lodołamaczem w regionalnej edycji tego konkursu.

Laureaci Lodołamaczy 2021 konkurowali w kategoriach:
 • Zatrudnienie Chronione,
 • Rehabilitacja społeczno-zawodowa,
 • Otwarty Rynek Pracy,
 • Instytucja,
 • Przyjazna Przestrzeń,
 • Zdrowa Firma,
 • Dziennikarz bez Barier.
Kapituła konkursowa konkursów regionalnych nominowała do pierwszego miejsca Stowarzyszenie Solidarni „PLUS” w kategorii „Instytucja”. Nominacja ostatecznie przekształciła się w nagrodę. Miało to miejsce wczoraj, tj. 7 października. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021. Wśród nagrodzonych w kategoriach ogólnokrajowych znalazło się miejsce dla Stowarzyszenie Solidarni „Plus” z Wandzina. Nagroda przypadła im kategorii „Instytucja” – zajęli tam pierwsze miejsce. Dwa kolejne zajęły Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym ECHO z Warszawy oraz Uniwersytet Rzeszowski. Niewątpliwie – to prawdziwi „lodołamacze”.


ARBET i Wandzin
Fabryka Styropianu ARBET od lat wspiera ośrodek w Wandzinie, w którym dom znajdują osoby szczególnie doświadczone przez los i wykluczone społecznie. Fabryka wielokrotnie wspomagała Szkołę Życia m.in. materiałami budowlanymi. Pracownicy i zarząd Fabryki są pod wrażeniem skuteczności działania aktywistów ośrodka, dzięki którym zorganizowano prężnie działający ośrodek i to bez złotówki wkładu państwowego.Dlatego też jako jedni z pierwszy podajemy informację o Lodołamaczu dla „Szkoły Życia” i z całego serca gratulujemy.,

Gala Lodołamacze 2021KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Arbet

E-mail: sekretariat@arbet.pl

WWW: www.arbet.pl

Tel: +48 94 342 20 76
Fax: +48 94 342 23 90
Adres:
Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin

Gree: Szkolenie autoryzacyjne GMV Online

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus
 • Arbet

  Fabryka Styropianu ARBET -jesteśmy polską firmą  i doświadczonym, wiodąc…
  Arbet

Polecamy
dodaj+ «»