rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Arbet: Podsumowanie VIII Międzynarodowej Konferencji ETICS

image

Kolejna Konferencja ETICS dobiegła końca, ponad sześćdziesiąt lat stosowania ETICS jednoznacznie pokazało, że jest to dobre rozwiązanie w różnych warunkach klimatycznych.
Czynniki, które mogą wpłynąć na pogorszenie właściwości termoizolacyjnych ocieplenia są dobrze znane. Producenci w sposób ciągły rozwijają ETICS aby spełniły rosnące oczekiwania klientów i zmieniające się wymagania techniczne i prawne. A mimo to branża napotyka trudności.

Konferencja ETICS – problemy
Mimo, że systemy ETICS stosuje się powszechnie już od dawna w krajach UE, to do dziś nie powstała odpowiednia norma europejska. Taka norma mogłaby być podstawą oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych (AVCP). Przed jakimi problemami staje dziś branża izolacji? Warto przyjrzeć się problemom, które pokazały się wyraźniej po dwóch latach pandemii. Stan środowiska, kryzys energetyczny i klimatyczny napełniają coraz mocniejszym niepokojem i nakazują przygotowywać się do nadciągających zmian. Ponadto wciąż zmieniają się wymagania prawne, a co za tym idzie – oczekiwania inwestorów i klientów. Kilka miesięcy temu, gdy planowano Konferencję, nikt nie przewidywał, że obrady toczyć się będą w trakcie wojny tuż za wschodnią granicą Polski. Ta sytuacja również rodzi problemy, którym trzeba się przyglądać.
W trakcie Konferencji wysłuchać można było kilkunastu prelekcji.
Jak zwykle wśród uczestników byli przedstawiciele ARBETu. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń.

O Stowarzyszeniu
Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń SSO jest organizacją branżową polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń.

Stowarzyszenie ma na celu upowszechnianie kompletnych rozwiązań technologicznych ETICS o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy Stowarzyszenia wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń.

SSO jest już pełnoletnie – tj. działa od 18 lat. Wewnątrz organizacji istnieją wyspecjalizowane robocze grupy tematyczne. Ich zadaniem jest wprowadzanie w życie zadań postawionych przed Stowarzyszeniem. Owocem tych działań są m.in fachowe opracowania:
 • Wytyczne wykonawstwa, oceny i odbioru robót elewacyjnych
 • Instrukcja eksploatacji systemów ociepleń.
Edukacyjna działalność SSO koncentruje się na merytorycznym przygotowywaniu szkoleń z zakresu stosowania i eksploatacji systemów ociepleń. Również na udziale w prelekcjach dla różnych grup odbiorców zainteresowanych tą tematyką, a także przygotowywaniu eksperckich artykułów do prasy branżowej i gospodarczej. Organizacja skupia 31 firm produkujących kompletne systemy ociepleń ścian zewnętrznych oraz producentów materiałów uzupełniających. W gronie członków SSO są także dwa inne branżowe stowarzyszenia, w tym PSPS (Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu).KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Arbet

E-mail: sekretariat@arbet.pl

WWW: www.arbet.pl

Tel: +48 94 342 20 76
Fax: +48 94 342 23 90
Adres:
Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin

Atum: Szkolenie certyfikowany instalator f-gazów

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus

Polecamy
dodaj+ «»